Girto policininko aukos – du medikai

Girto policininko aukos – du medikai
Kęstutis PETKŪNAS

Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį (vasario 12-13 d.) greitkelyje Vilnius – Kaunas netoli Elektrėnų, Trakų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio elektrėniečio Sigito Šostako vairuojamas automobilis „Audi A6“ atsitrenkė į tą pačia kryptimi važiavusį automobilį „Opel Vectra“.

Nuo stipraus smūgio „Opel Vectra“  nulėkė nuo kelio ir kelis kartus apsivertė. Autoavarijos metu žuvo „Opel Vectra“ automobilį vairavęs Kauno Raudonojo Kryžiaus 2-ojo traumatologijos skyriaus vedėjas  64 metų Rimgaudas Kazimieras Žukas ir kartu važiavusi jo žmona,  Kauno centro poliklinikos vaikų skyriaus vedėja, 63 metų Vida Žukienė.
Sužaloti buvo kartu keliavę dar du  medikai: žuvusios V. Žukienės sesuo 62 metų Audronė Golubovienė, Kauno klinikų vaikų ligų gydytoja, iš nelaimės vietos  buvo atvežta į Vilniaus ligoninę ir čia gydoma, o tokio paties amžiaus jos vyras, Kauno ligoninės Neurologijos skyriaus vedėjas Andrejus Golubovas, dėl patirtų traumų gydomas Kaune.
Įvykio kaltininkas atsidūrė Elektrėnų policijos areštinėje. Jam nustatytas vidutinis (1,16 promilės) girtumas.
Paaiškėjo, kad šeštadienį S. Šostakas iki 21 dirbo, o į savo namus Elektrėnuose važiavo tik vidurnaktį. Kur buvo ir ką veikė policininkas po darbo, kol kas nežinoma.
Pirmadienį, vasario 14 d., S. Šostakas buvo atgabentas į  žiniasklaidos atstovų apgultą Trakų apylinkės teismą. Jis dangstėsi veidą nuo gausybės fotoaparatų ir kamerų, o pasodintas į teisiamojo kėdę sėdėjo paslėpęs veidą. Viena jo sužalota  ranka buvo sutvarstyta.
Prieš teismą Trakų rajono prokuratūros prokuroras Darius Maleckas žurnalistams sakė, kad atsižvelgdamas į nusikaltimo pasekmes, siūlo S. Šostaką suimti trims mėnesiams. Kaltinamojo advokatas prašė nesulaikyti, nes, jo teigimu,  ginamasis dėl avarijos jaučiasi blogai ir nuoširdžiai gailisi, be to, jam reikia gydyti sužalotą ranką.
Trakų rajono apylinkės teismas (teisėja Ramunė Valiulytė) nusprendė S. Šostaką sulaikyti tik penkiolikai parų.
Dėl šio įvykio atsistatydino Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, pareiškęs, kad jam nepavyko išgyvendinti girtuokliavimo policijos sistemoje.
Pirmadienį atsistatydinimo prašymą Vilniaus apskrities policijos viršininkui Kęstučiui Lančinskui nuvežė ir Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Nerijus Šiaulys, tačiau sprendimas dėl prašymo bus svarstomas tiktai po tarnybinio patikrinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų