Gimnastika – nauja ir perspektyvi sporto šaka Elektrėnuose

Gimnastika – nauja ir perspektyvi sporto šaka Elektrėnuose

Silvija Čaplinskytė
VU komunikacijos fakulteto
žurnalistė praktikantė

Šiais mokslo metais Elektrėnų sporto centro grupes papildė nau­ja sporto šaka – sportinė gimnastika. Grupę lanko per 30 vaikų ir juos ugdo dvi trenerės – Anas­tasija Burinskienė ir Giedrė Dzin­dzelėtaitė, į Elektrėnus važi­nė­jančios iš Kauno.
Vaikai ugdomi pagal pradinio ugdymo ir meistriškumo programas. Programos apima laisvuosius pratimus, atraminius šuolius, pratimus ant gimnastikos prietaisų ir kt. Šis sportas leidžia vaikams ne tik pasinerti į grakštų, bet reikalaujantį darbo pasaulį, bet ir siekti aukštų rezultatų čempionatuose. Nors Sporto centre ugdymas vyksta tik pirmus metus, bet jaunieji sportininkai jau dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo čempionatuose ir ruošiasi į tarptautines varžybas.
A. Burinskienė atvirauja, kad savivaldybė finansuoja tik sporto salės nuomą, išvykas ir startinius mokesčius, o įrangos labai trūksta. Trenerės turi įkūrusios gimnastikos mokyklą „Salto“ ir dažnai turimą įrangą naudoja Sporto centre. Kartais trenerės suranda rėmėjų, kurie inventorių padovanoja. Sporto mo­kykloje ugdytiniai moka simbolišką – 7 eurų – mokestį, o tų pinigų neužtenka nei trenerių atlyginimams, nei inventoriui įsigyti. Sportinei gimnastikai reikalinga įranga kai­nuoja brangiai.

Trenerė Anastasija Burinskienė

Trenerė mano, kad valstybė ir vietos bendruomenė turėtų daugiau investuoti į sporto infrastruktūrą, kad kiekvienam vaikui būtų užtikrintos galimybės išbandyti save ir tobulėti įvairiose sporto šakose. Ji taip pat akcentavo poreikį suteikti finansinę paramą vaikams, kurie negali sau leisti mokėti už treniruotes.
Sportine gimnastika, pasak tre­nerės, domisi daug žmonių. Treniruotis ateina vaikai iš dailiojo čiuo­žimo, plaukimo, krepšinio, net vietos visiems neužtenka. Trenerė apgailestauja, kad Elektrėnuose nėra šiai sporto šakai tinkamos salės: „Stengiamės dirbti su tuo, ką turime. Sportinė gimnastika naudinga visiems, užsienyje ji labai populiari ir svarbi, stengiuosi tai įrodyti ir lietuviams“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų