Gerai audėjai ir drobė raštais išeina

Gerai audėjai ir drobė raštais išeina

Išmokti austi reikia laiko, bet pramokti pakaks vos poros dienų. Būtent tiek trunka Onos  Patronaitienės laisvalaikiu organizuojami audimo kursai, kuriuose ji veda praktinius užsiėmimus.

Greta KAMANDULYTĖ

Anot pačios audėjos, ilgametės kanklių ansamblio „Kanklės“ vadovės, puikios dainininkės ir renginių organizatorės, debiutantės politikoje ir išmanios žolininkės, tokie seminarai vyksta kasmet. Vasario mėnesį vyko net du tokie užsiėmimai.

Tautodailininkė laiminga, kad šiandien centrui vadovaujanti Silva Lengvinienė skatina šią kūrybinę veiklą, leidžia savaitgalį suburti norinčius austi, naudotis mokyklos medžiagomis. Tądien į seminarą susirinko ne itin gausus būrys mokinių, bet to tikrai užteko. Paklausta, kaipgi jai pavyksta suburti žmones, O. Patronaitienė atsakė, jog elektroniniu paštu išsiuntinėja kvietimus, iškabina skelbimus, kvietimus siunčia į mokyklas. „Anksčiau susirinkdavo net po keturiolika dalyvių, šįsyk gerokai mažiau,“ – prasitarė pašnekovė.

Kaip smagu stebėti, kaip gyvybingai ir nuoširdžiai ji moko šio amato. Žinoma, yra ir šioks toks simbolinis mokestis, visgi reikia ir siūlus pirkti, ir už pažymėjimus mokėti. Taip, taip, už pažymėjimus, mat išklausę šį seminaro, dalyviai gauna pažymėjimą, patvirtinantį kur, kada seminaras vyko, ir ko jame išmoko.

Galime sakyti, kad audimas nėra pagyvenusių moterų užsiėmimas. Tik šiais laikais audimas yra nebe kasdienybės dalis. Audimui reikia skirti daugybę laiko ir turėti begalinę kantrybę. Todėl audėjų vis mažėja, audžia menininkai arba dar stiprų ryšį su tradicijomis išlaikę žmonės. Turbūt dauguma net nesame matę, kaip atrodo moteris, sėdinti prie staklių ir audžianti. O juk tiek daug įvairiausių ir gražiausių darbų galime išvysti: tame pačiame audimo seminare kaip pavyzdžiai buvo rodomos juostos, jau šimtus metų skaičiuojančios.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų