Evangelija Kovo 11-ajai

Evangelija Kovo 11-ajai

Julija Kirkilienė

Dvidešimt septintąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines kovo 11 dieną elektrėniškiai švęsti pradėjo prie paminklo 1944–1953 m. žuvusių už Lietuvos laisvę atminimui. Bažnyčioje Šv. Mišias aukojęs Kaišiadorių vyskupijos kunigas, kanoninės teisės daktaras Mindaugas Sabonis, perskaitęs Evangelijos skaitinį, ragino tikinčiuosius pamąstyti apie laiko sąsajas. Kovo 11 dienos Evangelijos skaitinys parašytas prieš tūkstantmečius, o atrodytų, kad kaip tik skirtas šių laikų Kovo 11-osios dienai:

„Jėzus kalbėjo: „Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Mylėk savo artimą ir neapkęsk priešo. O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus, kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai; jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų. Jei mylite tik tuos, kurie jus myli, ką gi užsitarnaujate? Argi taip nesielgia ir muitininkai? Ir jeigu sveikinate tiktai savo brolius, ką gi ypatingo nuveikiate? Argi to nedaro ir pagonys? Taigi būkite tokie tobuli, kaip jūsų dangiškasis Tėvas yra tobulas“.

Pamokslo praskaidrintu protu savivaldybės vadovai, valstybės tarnautojai, pareigūnai, tikintieji, pasimeldę „Saugok savo žmones, Viešpatie“, išskubėjo į iškilmingą minėjimą miesto aikštėje. Aikštėje, grojant Elektrėnų meno mokyklos pučiamųjų orkestrui, tradiciškai buvo giedamas himnas, pakelta vėliava. Aikštėje koncertavo Gilučių etnografinis ansamblis „Obelėlė“, Vievio kamerinis choras „Con moto“.

Kovo 11-oji šiais metais paminėta buvo be klebono Jono Sabaliausko ir mero Kęstučio Vaitukaičio. „Nepriklausomybės mylios“ bėgime dalyvavo beveik 200 sportininkų iš Elektrėnų ir kaimyninių savivaldybių. Aikštėje jie buvo iškilmingai apdovanoti ne tik nugalėtojų taurėmis, bet ir įvairiaspalviais balionais, kurie buvo paleisti į giedrą pavasarišką padangę. Miesto aikštėje sportininkus ir visus šventės dalyvius sveikino administracijos direktorius Virgilijus Pruskas.

Iš aikštės šventė persikėlė į Kultūros centro salę. Mero ir savivaldybės tarybos ataskaitą šį kartą perskaitė mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas. Šventė baigta buvo Trakų karališkojo teatro spektakliu „Lietuvaitės“, režisuotu Vytauto Mikalausko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų