Europa Malsenai

Europa Malsenai

Julija Kirkilienė

Vievio_fasavimas_4dfgsesfsgMūsų savivaldybėje veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Malsena plius“ sėkmingai vykdo europinius projektus, kurių naudą ir Europos paramos tiesioginį poveikį Lietuvos ir savivaldybės ūkio augimui ir konkurencingumo didinimui akivaizdžiai mato ne tik įmonės darbuotojai, jų šeimos nariai, bet ir visi savivaldybės žmonės.

Sėkmingai panaudota parama
2007-2013 m. daugiau negu 11 mlrd. litų ES struktūrinių fondų paramos lėšų yra skirta verslumo skatinimui, įmonių produktyvumo didinimui, įmonių augimui ir plėtrai. Didelė dalis paramos teikiama mokslinių tyrimų plėtrai ir investicijoms į naują įrangą, verslo valdymo sistemas, standartų diegimą ir pan. Ypatingas dėmesys skiriamas mažų ir vidutinių verslų plėtros potencialo didinimui. Tokia parama sėkmingai pasinaudojo ir Elektrėnų savivaldybėje veikianti įmonė „Malsena plius“.
UAB „Malsena plius“, 2009 metais gavusi populiariausio miltų tiekėjo Lietuvoje titulą, šiais metais pasirašė net tris Europos Sąjungos projektų finansavimo ir administravimo sutartis.
Projektas „UAB Malsena plius kompleksinis konkurencingumo didinimas“ įgyvendinamas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas“ priemonę „Procesas LT“. Šio projekto vertė siekia 350 tūkst. litų, o skirta parama – 175 tūkst. litų. Kitas lėšas investuos pati įmonė. Projektas turės būti įgyvendintas  per 13 mėnesių.
Priemonės „Procesas LT“ tikslas – skatinti mažas ir vidutines įmones diegti šiuolaikiškus vadybos metodus ir valdymo sistemas, tuo sudaryti palankias sąlygas įmonių darbo našumui ir eksportui didinti. Projekto metu planuojama  įdiegti keturias naujas kokybės vadybos sistemas bei atlikti tris kompleksinius technologinius auditus. Planuojama, kad projekto veiklos bus pradėtos įvykdant ruginio malūno technologinį auditą. Projekto metu siekiama padidinti įmonės veiklos efektyvumą bei konkurencingumą.
Modernizacija
Šių metų kovo 18 d. bendrovė pasirašė „UAB „Malsena plius“ veiklos efektyvumo didinimas diegiant IT sprendimus“ finansavimo ir administravimo sutartį pagal Lietuvos 2007–2013 metų ES struktūrinių fondų paramos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas“ įgyvendinimo priemonę  „E-verslas LT“. Šio projekto vertė siekia  480 tūkst. litų, iš ES struktūrinių fondų skirta 240 tūkst. litų parama. Įgyvendintas šis projektas turės būti per vienerius metus.
„Malsena“ pagal projektą jau įgyvendino betarių krovinių pakrovimo proceso automatizavimo IT sprendimus. Dabar atvykstančių transporto priemonių krovinių pakrovimo procesas vykdomas automatiškai, be darbuotojo įsikišimo – pagal sistemoje užsakytą krovinį atvykusios transporto priemonės vairuotojui suteikta galimybė prisijungti prie betario krovinio pripildymo sistemos, pripildyti reikiamas talpas bei automatiškai išrašyti reikiamus finansinius dokumentus ir tai tinkamai užregistruoti įmonės informacinėje sistemoje.
Taip pat automatizuotas produktų maišymo ir dozavimo įrenginys leidžia nuotoliniu būdu kontroliuoti jo veiklą bei keisti darbo režimus.
Kainoraščių ir papildomų sąnaudų valdymo modulis leidžia efektyviau valdyti informaciją apie patiriamas sąnaudas ir taikomas nuolaidas parduodamai produkcijai.
Elektroninės patalpų ir gamybos procesų kontrolės sistema leidžia pilnai kontroliuoti darbuotojų judėjimą įmonėje ir užtikrina pašalinių asmenų nepatekimą į patalpas, kur gaminami maisto produktai.
Klientų aptarnavimo informacinės sistemos pritaikymas įmonės poreikiams suteikia galimybę tiksliai ir detaliai analizuoti informaciją ir apie klientus, ir žaliavos tiekėjus.
Naujų rinkų paieška
Įmonė baigia įgyvendinti projektą „UAB „Malsena plius“ naujų rinkų paieška“. Siekiant kokybiškai pasirengti gaminamos produkcijos eksportui į naujas užsienio rinkas buvo nuspręsta pretenduoti į paramą pagal priemonę „Naujos galimybės“. Projektas, kurio vertė  beveik 290 tūkst. litų (ES skirtų lėšų dalis – beveik 200 tūkst. litų), jau baigiamas įgyvendinti.
Vykdant projektą įmonės darbuotojai dalyvavo stambiausiose tarptautinėse parodose: „Polagra–Food“ Poznanėje, Lenkijoje, „World of Private Label“ Amsterdame, Olandijoje, „Anuga“ Kelne, Vokietijoje, ECRM Prahoje, Čekijoje. Parodų metu buvo pristatyti įmonės gaminami produktai. Projekto įgyvendinimo metu bendrovė parengė įmonę reprezentuojančią reklaminę medžiagą, kuri buvo platinama tarptautinių parodų metu. Įmonės darbuotojai drauge su tarptautine tyrimų kompanija atliko rinkos tyrimą Lenkijoje, kurio metu buvo siekiama identifikuoti naujų produktų poreikį bei galimybes juos realizuoti.
Pasak projektų vadovės Rasos Sedleckienės, UAB „Malsena plius“ veiklos  sėkmingam  vystymosi, Europos parama yra labai reikalinga.  Todėl, nepaisant to, kad įmonė jau yra gavusi ES paramą pagal šią priemonę, buvo nuspręsta padidinti investicijas į naujų rinkų paiešką. Šios veiklos yra pakankamai brangios, todėl ES parama buvo ženkli paspirtis siekiant padidinti įmonės eksportą. Taip pat papildomai buvo pagamintas stendas įmonės produkcijos pristatymui, kuris buvo naudojamas dalyvaujant projekte numatytose tarptautinėse parodose.
Rūpinasi darbuotojais
Vievio malūnas sėkmingai panaudojo ir  ES paramą darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Bendrovė sėkmingai baigė projekto „UAB „Malsena plius“ vadovų bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, ugdant bendruosius bei specialiuosius profesinius darbo įgūdžius“, dalinai finansuojamo ES lėšomis, įgyvendinimą. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. balandžio mėnesį, o jo bendra vertė daugiau nei 360 tūkst. litų.
Įgyvendinant projektą išklausyta 13 mokymų programų, kurių metu apie 70 darbuotojų tobulino savo bendruosius ir specialiuosius įgūdžius. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas įmonėje dirbantiems vyresnio amžiaus žmonėms – jie sudarė didžiąją dalį mokymuose dalyvavusių darbuotojų.
Išklausytas mokymų kursas leido darbuotojams prisitaikyti prie kintančių darbo sąlygų, išsaugoti darbo vietas, tuo pačiu prisidėjo prie įmonės gaminamos produkcijos konkurencingumo didinimo. Kaip sakė įmonės direktorius Gintautas  Migonis, UAB „Malsena plius“, Vievio malūnas ir ateityje sieks pasinaudoti ES parama darbuotojų kvalifikacijos kėlimui dalinai finansuoti,  išliks socialiai atsakinga ir darbuotojais besirūpinanti bendrovė.
Viso „Malsena plius“ vykdo 5 projektus ir įsisavino  apie 1 mln. ES paramos lėšų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų