Elektrėniečiams netinka nei komunalinis ūkis, nei Priemiestis

Elektrėniečiams netinka nei komunalinis ūkis, nei Priemiestis
Julija Kirkilienė

Vangiai į renginius vaikštantys elektrėniečiai į susitikimą su Elektrėnų komunalinio ūkio (EKŪ) vadovais susirinko gausiai. Dauguma nepatenkinti EKŪ darbu ir mokesčiais.

Bet kai susitikimo pabaigoje į tribūną išėjo UAB „Priemiestis“ atstovas, elektrėniečiai nepasitikėjimą pareiškė ir jam. Pagal elektrėniečius, blogiausia gyventi yra daugiabučiuose, nes samdyti tenka administratorius, valytojas, elektrikus bei dar įvairius prižiūrėtojus, ir visiems reikia mokėti. Kai EKŪ direktorius Ričardas Leckas stengėsi susirinkusiems paaiškinti, iš ko susideda komunalinių patarnavimų kainos, keletas vyrų išsakę kone prakeiksmą „devynis kailius nuo žmonių lupančiam“ direktoriui ir paliko salę. Stipresnių nervų žmonės pasėdėjo ilgiau, net pažiūrėjo filmą apie namų renovaciją Radviliškyje.
Viskas gerai
Kaip sakė viena susitikimo dalyvė, ar dėl konkurencijos baimės, ar dėl artėjančių rinkimų, EKŪ direktorius ne tik ataskaitose parašo apie mažėjančias komunalinių paslaugų  kainas, bet ir atsiskaitė už 2010 metų veiklą (pernai metų pabaigoje EKŪ administracija išsimokėjo premijas ir jas aplaistė kaimo sodyboje, o šiais metais, R. Leckas sakė, premijų nemokėsią). Susirinkusieji sužinojo, kad EKŪ metinė apyvarta yra apie 1 milijoną litų, bet apie 15 proc. yra nemokių gyventojų. Direktorius atsiskaitė, kiek ir kokių darbų per metus atliko, kokius, kiek ir už ką ima mokesčius, lygino EKŪ ir į Elektrėnus besiveržiančio naujo daugiabučių administratoriaus iš Vilniaus „Priemiesčio“ ir kitų savivaldybių šildymo kainas, informavo žmones apie sutvarkytą stambiagabaričių atkliekų aikštelę ir paragino gyventojus ten vežti senus daiktus. Už surinktas eksploatacinėms išlaidoms lėšas EKŪ remontavo stogus ir taisė namų siūles, kai kur statė duris su telefonspynėmis, kai kur  laiptinėse įrengė apšvietimą  su  judesių davikliu. Už renkamus lifto mokesčius dviejuose namuose pastatė naujus liftus. R. Leckas sakė galįs pasigirti, kad perkant liftus pavyko nusiderėti po 20 tūkst. litų nuo kiekvieno lifto.
Už EKŪ lėšas šiais metais buvo atliekami „dideli darbai“:  keičiami  ar izoliuojami  vamzdynai, pakeisti įvadai, ventiliai, vandens skaitikliai. Ir dar daug kitų darbų atlikta. Direktorius pasidžiaugė, kad  pasisekė iš Gariūnų nupirkti kioskus ir Elektrėnų turgavietę padaryti tvarkingesnę. Už turgavietę  viena moteris net išėjusi prieš auditoriją dėkojo. Daug gerų darbų sakė padarę komunalininkai, kad tik elektrėniečiams gyventi būtų patogiau, net vandens nugeležinimo stotis  atnaujinta buvo, todėl dabar elektrėniečiai geria švarų vandenį. EKŪ žmonių patogumui išlaiko kasininkes, kad žmonėms nereikėtų už mokesčių mokėjimą mokėti, o ateinančiais metais pažadėjo įvesti elektroninę atsiskaitymo sistemą.
Viskas blogai
Kas gerai EKŪ direktoriui, blogai elektrėniečiams. Vienas po kito kilo žmonės iš savo vietų ir reiškė nepasitenkinimą komunalininkų darbu. Pasak jų, stogai, ventiliacijos suremontuoti nekokybiškai, remontuojant lietaus kanalizaciją laužomi ketaus vamzdžiai ir statomi plastikiniai, nereguliuojami šilumos skaitikliai, dieną naktį  ant namų deginamos  elektros lempos, o už laiptinių apšvietimą mokama nuo gyvenamojo ploto, vadinamieji gyvatukai butuose tikrais smaugliais pasidarė, o vandens kaina Elektrėnuose yra brangesnė nei Vilniuje. Nors sąskaitose rašoma, kad šiluma atpigo, bet mokesčių tiek skirtingų prirašyta, kad mokėti tenka vis tiek daugiau nei pernai.  O senojo elektrėniečio mokytojo Antano Rutkausko kalbą apie auksinius vandens skaitiklius susirinkusieji palydėjo plojimais. A. Rutkauskas paskaičiavo, kad EKŪ už nuosavus gyventojų skaitiklius, kuriuos jie atnaujino ir vėl pastatė, moka jau antrą šimtą, nors parduotuvėse jie kainuoja tik 69 Lt.  
Žmonės klausė, kas yra ta magiškoji Kainų komisija, kuriai R. Leckas dėl brangstančių paslaugų visą kaltę verčia. Žmonėms blogas esąs ir tas vanduo, kurį naujieji įrengimai tik nugeležina, bet nenukalkina. Direktorius ilgai atsakinėjo į kiekvieną gyventojų skundą, užsirašinėjo adresus, bet emocijų apimti gyventojai vis tiek kaltino direktorių, kad jis vienas kainų skaičiavimo metodiką supranta, o visi vartotojai nesupranta. Verdančias aistras kita kryptimi pasuko į tribūną išėjęs UAB „Priemiestis“ atstovas.
Niekas netinka
Į EKŪ organizuotą susitikimą su gyventojais  atvyko ir UAB „Priemiestis“ atstovai. Išklausę, kaip gyventojai yra nepatenkinti EKŪ darbu, ryžosi išeiti į tribūną. Jis mėgino pakalbėti apie sveiką konkurenciją Elektrėnuose, apie pasirinkimo galimybę pamatyti, kaip dirba kitas komunalinių paslaugų teikėjas, ir paslaugas gauti pigiau.
Jau gyventojai „Priemiesčio“ atstovą buvo pradėję klausinėti, kai R. Leckas perspėjo, kad čia ne „Priemiesčio“ konferencija, ir paaiškino žmonėms, kokių paslaugų „Priemiestis“  neteiks, todėl vis tiek reikės kreiptis į EKŪ. Susirinkusieji dabar jau emocijas pradėjo lieti ant „Priemiesčio“ atstovo: ko jie čia lenda, kai viskas suremontuota, kaip jie atvyks iš Vilniaus, ir iš vis, privatininkai siekia tik pelno, o pelną jiems suneš gyventojai. Per šurmulį kai kurie susirinkusieji sakė likę dar daug ko nepaklausę, nors ir atsakymų nesitikėję.
Susitikime nedalyvavo savivaldybės vadovai, nors EKŪ yra  akcinė bendrovė, kurios vienintelis akcininkas yra savivaldybės taryba. Ji ne kartą buvo paminėta R. Lecko pasisakymuose, nes visas kainas ir mokesčius tvirtina  savivaldybės taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų