Elektrėniečiams lietuje neteko šokti

Elektrėniečiams lietuje neteko šokti
Julija KIRKILIENĖ

Trumpiausią metų naktį elektrėniečiams lietuje šokti neteko, bet ne viena mergina po šventės maudėsi šaltame marių vandenyje, kad tik sveika ir laiminga būtų. Joninių nakties tradicijų šventėje daug nebuvo – tautiniais ir lininiais rūbais apsirengę kapelų dalyviai, dainuodami „Kupolę rožę“, ėjo apeiginį Kupolių ratą šokių aikštelėje  ir uždegė Joninių vainiką. Iki tol susirinkusiems koncertavo vaikų pop šou grupė „Saulės spinduliai“, vadovaujami Gaivos Židonytės ir Aurimo Medzikausko. Tiesa, jaunimas Joninėms specialios programos neruošė, daugelį dainų dainavo angliškai, o vyresni žmonės nesuprato, kodėl  tautinėje šventėje patys lietuviai dainuoja svetima kalba. Jaunimas, atvirkščiai, visai neturėjo priekaištų liaudies muzikos  ansambliams, dainuojantiems liaudiškas dainas, tik mielai linksminosi kartu su pagyvenusiais ir ne visai blaiviais  žmonėmis.
Renginio vedėjas Kęstutis Vilkauskas trumpai priminęs trumpiausios nakties papročius, Jonus ir Janinas kvietė bendram „Suktiniui“ ir visus apdovanojo ąžuolų lapų vainikais. Tarp Jonų ir Janinų šiais žymiais vardais pakrikštyti sukiojosi du pradinukai.  Šiaip savivaldybės kunigai sako, kad Jonų ir Janinų vardai nėra populiarūs ir šiais metais tik Vievyje Jonuku pakrikštytas buvo vienas naujagimis.
Kad Joninių naktį laikas neprailgtų, Sporto mokyklos treneriai – Irma Ivoškienė, Ramunė Ramanauskė, Kęstutis Dringelis, Birutė Vaišnienė  – organizavo retus žaidimus. Vieni mokėsi žaisti Petankę – žaidimą su metaliniais rutuliukais, kiti žaidė tinklinį ne su kamuoliu, o vandens pripiltais balionais: kas rankšluosčiu baliono nepagavo, tas buvo apšlakstytas vandeniu iš susprogusio baliono. Akrobatinius sugebėjimus elektrėniečiai išbandė ant ištiesto lyno.  Tradiciškas žaidimas buvo tik virvės traukimas, kur stipriausi vyrai susibūrė į dvi komandas ir rimtai galinėjosi, kas bus stipresnis. O scenoje dainas ir muziką liejo Pastrėvio, Kietaviškių, Elektrėnų ir Jonavos kaimo kapelos.
Pagrindinis šventės  akcentas, žinoma, buvo Joninių laužas, kurį užkalbėjo ir uždegė K. Vilkauskas. O laužui degant į šokių aikštelę plūstelėjo ir tie, kas iki šiol nešoko, mat, koncertuoti pradėjo trys žinomi atlikėjai – Marius Jampolskis, Ramūnas Rudokas ir Stano.
Jaunimas po koncerto dar iki pirmos valandos siautėjo diskotekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų