Elektrėnų vietos veiklos grupė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Suomijos vietos veiklos grupe

Elektrėnų vietos veiklos grupė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Suomijos vietos veiklos grupe

2010 m. lapkričio 1–7 d. Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės (toliau- Elektrėnų VVG) administratorės-konsultantės Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė, Raminta Česnauskaitė, Dana Bagačionkienė, Irena Petkevičienė bei VVG nariai Silvija ir Antanas Bielskiai lankėsi Suomijoje, kur susitiko su Kuudestaan ir Aisapari vietos veiklos grupėmis.

Vizito tikslas – pristatyti Elektrėnų kraštą ir Elektrėnų VVG veiklą, susipažinti su Suomijos VVG, jų vykdomais projektais, pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir aptarti tarptautinio bendradarbiavimo projekto idėjas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“.

Įgyvendinant šį projektą Elektrėnų savivaldybės VVG planuoja skatinti kultūrinį turizmą kaimo vietovėse panaudojant įvairius kultūros, gamtos, istorinius išteklius, vykdyti meno, kultūros atstovų mainus su Suomijos muziejais, rengti bendrus seminarus, parodas, sukurti interneto svetainę ir skelbti medžiagą internete, taip pat ruošti leidinius apie projektą. Projekto koordinatoriai būtų Kuudestaano vietos veiklos grupė ir Nelimarkko muziejaus Alajarvyje vadovai, Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė dalyvautų kaip partnerė.

Vizito Suomijoje metu Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės atstovai apsilankė Kuudestaan VVG Alavo mieste, Aisapari VVG Kauhavoje, Nelimarkka muziejuje, kuriame buvo aptartos tarptautinio projekto idėjos ir pasirašytas ketinimo protokolas dėl tolesnio bendradarbiavimo, taip pat apžiūrėta Vaarakoski popieriaus gamykla, kurioje šiuo metu kuriamas muziejus, Pirkanpohja meno centras Ahtaryje, kur VVG nariai susitiko su žymiu suomių skulptoriumi Eero Hiironen ir kitais vietos menininkais, kultūros atstovais, taip pat dalyvauta susitikime su turizmo projekto „Masterplan“ Ahtari regione vadovu Jari Niskanen, kuris pristatė projekto idėjas ir ateities planus.

Kelionės metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kuudestaan VVG, šiuo metu rengiama bendradarbiavimo sutartis su Aisapari VVG.

Tarptautinio bendradarbiavimo projektai ir ikiprojektinė veikla finansuojami pagal KPP krypties „LEADER metodo įgyvendinimas“ priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“. Pagal šią priemonę Elektrėnų VVG ikiprojektinei veiklai vykdyti gavo 10 tūkst. litų.

Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų