Elektrėnus garsina menkai žinomas sportas – diskgolfas

Elektrėnus garsina menkai žinomas sportas – diskgolfas

Mantas Naginė
VU komunikacijos fakulteto
studentas praktikantas

Jau penkerius metus Elek­trėnuose veikia miestą garsinantis populiarėjančio sporto – diskgolfo – parkas, į kurį treniruotis plūsta žaidėjai iš didžiųjų Lietuvos miestų. Šiame parke taip pat vyksta vietinės ir nacionalinės reikšmės turnyrai, kuriuose aktyviai dalyvauja elektrėniškiai. Nors Elektrėnų diskgolfo parkas traukia šio sporto entuziastus bei garsina miestą, ne visi gyventojai yra susipažinę su šia sporto šaka.
Diskgolfas yra panašus į tradicinį golfą, tačiau čia naudojami diskai, o ne golfo lazdos ir kamuoliukai. Diskgolfe žaidėjai naudoja įvairių formų ir svorio diskus, stengdamiesi pataikyti į virš žemės iškeltus specialius krepšius. Pagrindinis tikslas yra pataikyti į krepšį, išmetant diską kuo mažiau kartų.
Šis sportas Lietuvoje dar yra gana jaunas, mūsų šalyje jis buvo pradėtas žaisti tik 2002 m., tačiau stipriai išpopuliarėjo tik per pastaruosius penkerius metus. Diskgolfo populiarumas išaugo dėl jo paprastumo, galimybės žaisti lauke ir pigaus sportinio inventoriaus. Taip pat dauguma diskgolfo parkų yra viešose erdvėse, todėl ši sporto šaka yra lengvai pasiekiama visiems norintiems ją išmėginti.
Tinkančių varžyboms diskgolfo parkų, kuriuos sudarytų bent 18 krepšių, Lietuvoje yra tik 15, tačiau vienu iš jų gali pasigirti ir Elektrėnų miestas, kuriame diskgolfo parkas yra įkurtas greta Elektrėnų marių. Elektrėnų bei kitų miestų gyventojai kviečiami nemokamai išbandyti šią sporto šaką, o žaidimui reikalingus diskus žmonėms skolina Elektrėnų biblioteka, kuriai žaidimo inventorių padovanojo Elektrėnų diskgolfo klubas. Tai yra pirmasis diskgolfo klubas Lietuvoje, kuris pasiryžo taip aktyviai bendradarbiauti su miesto savivaldybės viešąja biblioteka, tokiu būdu stengdamasis populiarinti šią sporto šaką.
Visoje Lietuvoje diskgolfas kasmet populiarėja. Šiuo metu Lietuvoje yra įsteigti 6 diskgolfo klubai skirtinguose miestuose, o vienas iš jų atstovauja ir Elektrėnų miestui. Šiam klubui priklauso apie 20 aktyvių žaidėjų, kurių dalis yra aktyvi ne tik Elektrėnuose, bet šio miesto vardą garsina ir turnyruose, vykstančiuose visoje Lietuvoje.

This slideshow requires JavaScript.

„Lietuvos mastu kiekvienas klubas įneša vis kitokių minčių ir pajėgumų. Jau 3 metus organizuo­jama mažųjų parkų taurė, kuri yra skirta naujokams, kurie dar nežino, kas tas diskgolfas. O kalbant apie Elektrėnus, mes kiekvienas per savo pažįstamus bei draugų ratus stengiamės pakviesti naujus žmones išbandyti šį sportą. Labai smagu, kad pavyko pritraukti ir kitų Elektrėnų seniūnijų žaidėjus. Pavyz­džiui, Kietaviškės turi labai aktyvią bendruomenę, kuri per sporto programą gavo lėšų ir pasistatė nedidelį diskgolfo parkelį. Semeliškių, Vievio bei Beižionių seniūnijos taip pat rodo didelį susidomėjimą šia sporto šaka“, – apie susidomėjimą diskgolfu ir jo populiarinimą komentavo Lietuvos diskgolfo federacijos prezidentas ir parko įkūrėjas Elektrėnuose bei Elektrėnų diskgolfo klubo vadovas Mykolas Krasnickas.
M. Krasnickas taip pat atskleidė, kad yra minčių, kaip patobulinti vieną ar kitą Elektrėnų diskgolfo parko krepšį, bet parko plėsti neplanuo­jama, nes jis jau atitinka 18 krepšių standartą, todėl papildomi krepšiai neturėtų didelės prasmės. Tačiau dėl kitais metais numatytų Elektrėnų marių pakrančių tvarkymo darbų, teks keisti diskgolfo parko suplanavimą – perkelti pakrantėse esančius diskgolfo krepšius į kitas vietas.
Rugsėjo 2–3 d. Elektrėnų diskgolfo parke finišavo 2023 m. Lietuvos diskgolfo taurės su LATITUDE 64 sezonas. Pirmą varžybų dieną Elektrėnuose varžėsi jaunimo, moterų ir vyresniųjų žaidėjų grupių atstovai, o antrąją – stipriausio atviro diviziono žaidėjai. Iš viso Elektrėnų diskgolfo parke vykusiose varžybose dalyvavo 119 pajėgiausių Lietuvos diskgolfo entuziastų.
Moterų meistrių įskaitoje Elektrėnų miestas turėjo ir savo atstovę – Daivą Pranukevičienę, kuri po paskutinių varžybų tapo 2023 m. Lietuvos diskgolfo taurės moterų meistrių įskaitos vicečempione ir nusileido tik klaipėdietei Oksanai Žukauskienei.
Elektrėniškė D. Pranukevičienė „Elektrėnų kronikos“ redakcijai sakė, jog prieš sezoną išsikeltus lūkesčius viršijo su kaupu, tačiau pridūrė, kad šiame sporte daug įtakos turi ne tik žaidėjų meistriškumas, bet ir sėkmė. Ironiška, bet sportininkė paskutiniame Lietuvos diskgolfo taurės etape, vykusiame Elektrėnų diskgolfo parke, pasirodė kaip niekada prastai – liko priešpaskutinė.
„Paskutinis taurės etapas vyko savame parke, todėl tikrai turėjau sužaisti gerai ar bent savame lygyje, o sužaidžiau labai prastai. Kituose parkuose žaidžiau gerai, o savame sužaidžiau prasčiausiai. Ir sėkmė, ir jaudulys daro savo. Tačiau šis etapas man nieko nelėmė, antrą vietą, bet kokiu atveju, jau buvau užsitikrinusi prieš paskutinį etapą“, – įžvalgomis apie savo pasirodymą dalinosi Daiva Pranukevičienė.
Elektrėnų miestą garsinanti sportininkė taip pat atskleidė, kad diskgolfu susižavėjo visai netyčia – šį sportą išbandyti prieš 5 metus pasiūlė dukra Andrė, kuri ir pati žaidžia moterų grupėje, tačiau šiuo metu dėl laiko trūkumo turnyruose dalyvauja retai.
2023 m. Lietuvos diskgolfo taurės moterų grupėje triumfavo jonavietė Mireta Jurgelevičiūtė, moterų meistrių įskaitoje nugalėjo klaipėdietė Oksana Žukauskienė, jaunimo iki 18 m. grupėje – Adomas Brazauskas iš Kulautuvos, vyrų meistrų divizione titulą apgynė vilnietis Darius Gricius, o vyresniųjų žaidėjų grupėje čempionu tapo Raimondas Mikalkėnas iš Kauno. Stipriausiu atviro diviziono žaidėju tapo vilnietis Mindaugas Pošius.

Nuotr. FB Elektrėnų diskgolfo klubas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų