Elektrėniečiai atranda naujus laivus

Elektrėniečiai atranda naujus laivus

Ruduo pasitiko gerais orais. Jaunieji buriuotojai ruošiasi svarbiausiam metų renginiui – Elektrėnų buriutojų klubo rega­tai „Poseidono“ taurė“. Naujas inventorius ir edukacinės veiklos, laimėjus Sporto rėmimo fondo programos projektą, suteikė nau­ją kokybę. Senus laivų ratelius pa­keitus naujais, vaikams daug leng­viau saugiai pervežti jachtas. Naujas inventorius ne tik motyvuoja, bet ir palengvina tinkamų buriavimo įgūdžių formavimą. Artėjant regatai jaunieji buriuotojai laukia tos akimirkos, kada galės konkurencinėje kovoje išbandyti naujutėlaitę Rs tera jachtą.
Projekto treneris Jurgis Jurge­lionis pakomentavo: „Šio tipo laivai naujiena ne tik Elektrėnuose, bet ir visoje Lietuvoje. Jie saugesni ir patogesni pirmiesiems vaikų žingsniams buriavime, paburiavęs šiuo laiveliu jaunuolis nebenori sėsti į senos konstrukcijos „Optimist“ jachtas, tai šiuolaikiškas dizainas, kuris atitinka dabartinės vaikų kartos mentalitetą. Greitas, paprastas ir tvarus. Vaikai noriau renkasi į treniruotes, nes gaus praplaukti Rs tera. Mokymo procesas ugdant pirminius įgūdžius trunka trumpiau ir yra efektyvesnis. Nauja laivelio konstrukcija atsižvelgta į ergonomiką ir jauną buriuotojo amžių, o itin svarbūs saugumo klausimai vandenyje išspręsti nepriekaištingai – laivas pritaikytas net ir jauniausiems, vos 5–6 metų pipirams“.
„Poseidono“ taurė“, kuri vyks jau šį savaitgalį, papuoš Elektrėnų marias burėmis, greta įprastinių katamaranų, Finn jachtų spalvotomis burėmis vaizdą papuoš ir Rs tera laivynas, o klubo vaikai pademonstruos įgūdžius, kuriuos įgijo projekto veiklų metu.
Klubo pirmininkas Vaidas Bernotas: „Projektas visiškai pasiteisino, atnaujinta buriavimo įranga suteikė vaikams džiaugsmo, motyvacijos, suformuoti buriavimo ir saugaus elgesio prie vandens įgūdžiai bus naudingi visą gyvenimą. Buriavimo sezonas artėja į pabaigą, bet dar visas mėnuo, kai galima gaudyti vėją, tad kviečiame visus norinčius išbandyti save ir susipažinti, kaip valdyti laivą su burėmis, reikia tik turėti noro ir atrasti kelią į mūsų jachtklubą“.

Darius Gerasimavičius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų