Elektrėnų krašto tautodailininkai Abromiškių svirne

Elektrėnų krašto tautodailininkai Abromiškių svirne

Gruodžio 19 d. Abromiškių svirne įvyko susitikimas su Elektrėnų krašto tautodailės meist­rais Ona Rasute Šakiene, Vida Jukneliene, Ona Patronaitiene ir Romaldu Skorupsku. Žymūs krašto tautodailininkai susirinkusiems svečiams pasakojo apie savo kūrybos kelią ir darbus. Susitikimo metu atidaryta O. R. Šakienės ir R. Skorupsko tapybos darbų paroda, kuri veiks iki 2024 m. vasario 26 d.
V. Juknelienė pristatė šiaudinių sodų rišimo tradiciją, o pačios tautodailininkės kūriniai kalėdiniu laikotarpiu papuošė Abromiškių svirną. 2023-ieji šiaudinių sodų rišėjams buvo ypatingi – ilgą ir unikalią istoriją turinti tradicija metų pabaigoje įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. V. Juknelienė pasakojo apie šiaudinių sodų simbolinę reikšmę ir svarbą lietuvių kultūroje. Sodas paprastai kabinamas virš stalo, kur susirenka visa šeima, jis turi suktis nuo menkiausio vėjelio. O. Patronaitienė pristatė nuo seniausių laikų žinomą audimo amatą. Meistrė pasakojo, kaip laikui bėgant, progresavo audimo įrankiai nuo primityvių lentelių su skylutėmis iki staklių ir kodėl šis amatas visuomet buvo toks svarbus žmonėms. Audėjų darbai naudojami ir kasdieninėje buityje, ir kuriant prabangą. Audimo amato motyvas svarbus ir daugelio kultūrų mitologijoje.
O. R. Šakienė ir R. Skorupskas svečiams pristatė parodoje eksponuojamus savo paveikslus. O. R. Šakienės paveikslų tematika stipriai susieta su Elektrėnų krašto gamtos vaizdais. Pati autorė pristatymo metu detaliai papasakojo, kokios vietovės yra vaizduojamos paveiksluose ir kokie įvykiai įkvėpė jos kūrybą. R. Skorupskas pristatė savo paveikslus, kuriuose pavaizduoti žiemiškos gamtos vaizdai. 2023 m. tautodailininkas sulaukė neeilinio įvertinimo – lapkričio 16 d. regioninėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“ R. Skorupskas pripažintas geriausiu Vilniaus apskrities metų liaudies meistru ir buvo apdovanotas specialiuoju diplomu. Renginio pabaigoje tautodailės meistrams įteikti padėkos raštai.
Renginyje taip pat dalyvavo senovinės muzikos ansamblis HANSANOVA iš Kauno. 2009 m. susikūrusį ansamblį sudaro šeši muzikantai, grojantys autentiškais muzikos instrumentais. HANSANOVOS įkūrėjas ir vadovas – žymus Lietuvos gitaristas Giedrius Balčiūnas, taip pat žinomas Mr. Jumbo pravarde. Kartu su G. Balčiūnu ansamblyje groja jo žmona Indrė, duktė Saulė, tėtis Rimantas bei Urtė Šabūnaitė ir Ugnius Aidas. Ne vieną instrumentą puikiai įvaldę muzikantai visuomet pabrėžia, kad HANSANOVA – šeimos ansamblis. Akustiniu senovinės muzikos koncertu muzikantai smagiai užbaigė renginio programą Abromiškių svirne, kuriame įsikūrė muziejus, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos padalinys.
Laukiame lankytojų Elektrėnų krašto muziejuje (Sanatorijos g. 32, Abromiškės). Apie muziejuje vyk­siančius renginius ir parodas informuosime internetiniame puslapyje www.elektrenumuziejus.lt,   muziejaus Facebook paskyroje ir spaudoje.

 

Vyr. muziejininkas Tomas Petrauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų