Elektrėniškiai sukūrė himną ledo rituliui

Elektrėniškiai sukūrė himną ledo rituliui

Virginija Jacinavičiūtė

Balandžio 22–28 dienomis Lietuvoje vyksta pasaulio ledo ritulio I diviziono B grupės čempionatas. Kad Elektrėnai ir ledo ritulys neatskiriami dalykai, liudija tribūnose gausiai Lietuvos komandą palaikantys elektrėniškiai, apsiginklavę komandos atributika ir stipria palaikymo nuotaika.
Šią nuotaiką dar labiau įkvėpė elektrėniškių grupė BASI, šeštadienį (04-21) išplatinusi specialiai čempio­natui sukurtą himną „Ledo dievai“. Apie himno idėją ir kūrybos procesą pasakojo grupės vokalistas Karolis Kasperavičius.

Grupė BASI
Grupė BASI

„Idėją brandinome apie metus. Kol ji įgavo šitą pavidalą, buvo visokių sumanymų. Tomas Chveduk parašė tekstą, o muziką kūrė visa grupė. Kūrinys gimė greitai, kiek ilgiau užtruko išgauti jo galutinę formą. Galutinį įrašą turėjome prieš pat čempionatą. Sukurti klipą sutiko Justas Banginis, viskas buvo nufilmuota per pusdienį ir sumontuota per dvi naktis. Už drąsą viską padaryti taip greitai esame jam labai dėkingi“, – pasakojo K. Kasperavičius.
Tęsdamas pasakojimą apie himno sukūrimo idėją Karolis atsklei­džia, kad himno sukūrimą lėmė glaudus ryšys su ledo ritulio sportu.
„Ledo ritulys su mumis nuo mažens. Užaugome Elektrėnuose, matėm labai daug varžybų, kurio­se žaidė ir mūsų draugai. Ši daina ir klipas buvo daromi jiems – mūsų draugams, kurie šiandien gina Lietuvos garbę „Žalgirio“ arenoje. Rokas ir aš dar ir dabar mėgėjiškai žaidžiame ledo ritulį. Paprastai tariant, šis žaidimas mūsų kraujyje“,- pasakojo K. Kasperavičius.
Grupė BASI susikūrė 2012 metais. Grupės nariai: vokalas – Karolis Kasperavičius, gitara – Agnius Žemaitaitis, bosinė gitara – Rokas Arciševskij, klavišiniai – Edvardas Mikulis, mušamieji – Tomas Chveduk. BASI ne kartą koncertavo Elektrėnuose, tačiau ir Lietuvoje jau yra žinoma grupė. Muzikos inkubatoriuje NOVUS16 BASI buvo pripažinta geriausia 2016 metų jaunimo grupė Lietuvoje.

Neringos Butkutės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų