Elektrėniškiai lips į didžiąją sceną

Elektrėniškiai lips į didžiąją sceną

Virginija Jacinavičiūtė

Gegužės 25-ąją Elektrėnų me­no mokyklą užpildė džiazo garsai. 22 solistai ir ansambliai iš įvairių Lietuvos meno mokyklų atvyko koncertuoti į tradicinį lengvosios muzikos-džiazo jaunųjų atlikėjų festivalį „Elektrėnų žiburiukai“. Atlikėjai koncertavo su viltimi patekti į džiazo festivalį „Jaunystė“, vyksiantį Elektrėnuose rugsėjo mėnesį. Kolektyvų ir solistų pasirodymus vertino kompetentingi komisijos nariai, kurie nusprendė, kad dalyvauti festivalyje verti du Elektrėnų meno mokyklos mokinių pasirodymai.

XI festivalyje tarp Elektrėnų savivaldybės ir Elektrėnų meno mokyklos vėliavų raudonavo ir Latvijos vėliava. Jaunųjų atlikėjų pasirodymus stebėjo iš Latvijos atvykusi fleitininkė, muzikos mokyklų mokytoja, muzikos akademijos dėstytoja, lektorė, valstybinio pučiamųjų orkestro „Ryga“ solistė Dace Bičkovska. Viešnia iš Latvijos buvo komisijos pirmininkė. Kiti komisijos nariai: žinoma džiazo dainininkė, B. Jonušo mokyklos mokytoja, įvairių muzikinių projektų dalyvė Girmantė Vaitkutė; Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo vadovas, Trakų meno mokyklos mokytojas Ričardas Čiupkovas, Valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ artistas, fleitininkas, muzikos mokyklų mokytojas, vienas iš šio festivalio-konkurso sumanytojų, festivalio-konkurso lektorius Virginijus Skudas.
Garbinga komisija į džiazo festivalį „Jaunystė“ koncertuoti atrinko 10 kolektyvų. Į laimingųjų gretas pateko Auksuolės Merkienės mokinys Marius Bauras (12 m.), akordeonu atlikęs du kūrinius – Evgenij Derbenko „Akordeonistas groja džiazą“ ir Vladimiro Petkevičiaus „Samba“.
Koncertuoti didžiojoje scenoje komisija galimybę suteikė mokytojų – Kristinos Dabravolskaitės, Onos Navickienės ir Evaldo Petkevičiaus – paruoštam kolektyvui, kuriame taip pat vyravo akordeono atlikėjai. Kolektyvas sugrojo Hoyt Curtin kūrinį „Flinstonai“ ir Herbie Hancock – „Watermelon man“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų