Ekspertai įvertino: „Tele2“ pagal kokybę lenkia dalį rinkoje veikiančių operatorių

Ekspertai įvertino: „Tele2“ pagal kokybę lenkia dalį rinkoje veikiančių operatorių
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas Lietuvoje veikiančių operatorių paslaugų kokybės tyrimas nepaliko vietos abejonėms: pagal kokybę telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ šiandien užima antrą vietą Lietuvos mobiliojo ryšio rinkoje ir lenkia dalį kitų rinkoje veikiančių operatorių.

Vartotojai renkasi aukštą kokybę už mažą kainą
Atliekant šį tyrimą, kasdien daugelio Lietuvos gyventojų naudojamo mobiliojo GSM ryšio kokybė įvertinta pagal aštuonis svarbiausius parametrus. Pagal keturis iš jų „Tele2“ užima antrąją, o trijuose drauge su kitomis rinkos dalyvėmis – dalijasi pirmąja vieta. Tik pagal vieną rodiklį – vidutinę skambučių sujungimo trukmę – bendrovė liko trečioji. Tačiau trečiąją vietą įmonė užėmė rečiausiai palyginti su kitais rinkos dalyviais.
„Nors operatorių kokybės rodikliai šiandien yra panašūs, tyrimas – svarbus įrodymas, kad „Tele2“ pagal kokybę šiandien lenkia dalį rinkoje veikiančių operatorių. Vartotojams tai dar kartą patvirtina, kad už mažiausią kainą jie gali įsigyti aukštos kokybės paslaugas“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Mažos kainos ir geros kokybės santykis lėmė, kad 2009-aisiais būtent „Tele2“ pritraukė daugiausia mobiliojo ryšio vartotojų, pasinaudojusių numerio perkėlimo paslauga. Bendrovės „Mano numeris“ duomenimis, pernai iš kitų tinklų į „Tele2“ perėjo 38,5 tūkst. abonentų daugiau, nei iš šio operatoriaus išėjo į kitus tinklus.
Gerindama ryšio kokybę „Tele2“ 2009-aisiais investavo daugiausiai per visą šios bendrovės veiklos šalyje istoriją – daugiau kaip 50 mln. litų. Iš jų daugiausiai buvo skirta tinklo plėtrai – pernai „Tele2“ įrengė 97 naujas GSM ir 124 trečios kartos UMTS bazines stotis. Šiuo metu bendrovė valdo 814 bazinių stočių Lietuvoje.
Geriausiai įvertino SMS žinučių siuntimą
RRT tyrime geriausiai įvertinta SMS žinučių siuntimo „Tele2“ GSM tinkle kokybė – šioje srityje bendrovė pagal skirtingus parametrus užėmė arba pirmąją ir antrąją vietas.
Apibendrinus balso perdavimo kokybę „Tele2“ taip pat gavo aukštą įvertinimą – 3,01 balo, kai „Bitė Lietuva“ ir „Omnitel“ gavo atitinkamai 2,97 ir 3,33 balo. Be to, bendrovė užėmė antrąją vietą pagal nesėkmingų skambučių skaičių.
Atliekant tyrimą buvo lyginama ir techninė naujovė – trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) kokybiniai parametrai. Nors „Tele2“ 3G paslaugų dar neteikia, tyrimo metu paaiškėjo, kad kokybiniai tinklo parametrai nenusileidžia kitų rinkos dalyvių siūlomai kokybei. Iš dvylikos matuotų parametrų „Tele2“ du kartus užėmė pirmąją ir penkis kartus – antrąją vietas.
Tyrimą atlikusi RRT iš viso atliko per 3 tūkstančius balso skambučių, išsiuntė daugiau kaip 4 tūkst. SMS žinučių ir atliko 788 duomenų perdavimo bandymus Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančiuose mobiliojo ryšio operatorių tinkluose. Bandymai buvo atliekami miestuose, magistraliniuose keliuose ir atokiose vietovėse, stovint arba važiuojant, 3G ir GSM ryšio sistemose, darbo dienomis ir darbo valandomis, vienodomis sąlygomis tiriant visų operatorių paslaugų kokybę. Jiems buvo naudojama speciali matavimo įranga, sumontuota tam skirtoje transporto priemonėje.                             

Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų