Dviračių tvirtinimas ant automobilio

Dviračių tvirtinimas ant automobilio

Pasivažinėti dviračiu yra smagi pramoga. Dar maloniau važinėti gražiomis vietovėmis ir stebėti gamtos vaizdus. Ypač puiku taip pramogauti su visa šeima. Deja, ne visose vietovėse, kuriose gyvename, galime aptikti nuostabių peizažų. Tam gali tekti nukakti net į kitą Lietuvos kraštą. O tai vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir mažai fiziškai aktyviems asmenims, gali būti neįveikiamas sunkumas. Tačiau šią problemą galima išspręsti turint automobilį.

Kaip gabenti dviračius automobiliu?

  • Automobiliu dviračiai gabenami pritvirtinti specialiuose automobiliui skirtuose dviračių laikikliuose. Jie gali būti tvirtinami prie automobilio stogo, traukimo kablio, jei jis įtaisytas ant automobilio ar ant bagažinės dangčio. Dviračių tvirtinimo prie automobilio būdas lems įrenginio kainą, turės įtakos vairavimui ir kuro sąnaudoms.
  • Ant automobilio stogo tvirtinami dviračio laikikliai pasirenkami naujų automobilių vairuotojų. Šiems laikikliams naudoti papildomai teks įsigyti specialius skersinius. Taip pritvirtinami dviračiai laikosi tvirtai ir saugiai. Pažymima tai, kad Ant stogo užkelti dviratį gali būti gana sunku, ypač jei tai aukštas automobilis. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, ar neteks įvažiuoti į požeminę aikštelę, mat transporto priemonė su pritvirtintais dviračiais paaukštės maždaug metru. Taip pat įspėjama, kad pritvirtinus 4 – 6 dviračius, padidės ir kuro sąnaudos.
  • Jei automobilis turi traukimo kablį, verta rinktis ant jo tvirtinamą dviračio laikiklį. Ant tokio laikiklio tilps 2 – 4 dviračiai. Juos bus lengva užkelti ir nukelti. Tačiau būtina žinoti, kad pritvirtinus automobilio gale daugiau dviračių sumažėja jo stabilumas važiuojant nelygiu keliu. Dar teks įsigyti papildomą adapterį su galiniais žibintais ir vieta valstybiniam numeriui arba iškart pirkti brangesnį laikiklį su papildomais žibintais. Valstybinių numerių dublikatą, skirtą dviračių laikikliui, galima įsigyti „Regitroje“.
  • Pigiausi dviračių laikikliai tvirtinami prie automobilio bagažinės dangčio. Jiems nereikia nei kablio, nei skersinių. Šie laikikliai tiks daugeliui automobilių. Jie tinkamesni ne naujiems automobiliams, nes kaip įspėja pardavėjai, jie gali apibraižyti automobilio kėbulą.

Specialistai pažymi, kad visada geriau rinktis nors ir brangesnį, bet kokybišką įtaisą. Taip nesusigadinsite automobilio ir atostogų nuotaikos.

 

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų