Dėl aplaidžių dėdžių sugadinta Artūro vasara

Dėl aplaidžių dėdžių sugadinta Artūro vasara
Aštuonmetis Artūras, gyvenantis Pergalės gatvėje Elektrėnuose, šiais metais negalės nuvykti į stovyklą, nors tėveliai jau yra sumokėję pinigus, negalės lankyti karatė treniruočių, negalės maudytis ir džiaugtis kitais vasaros malonumais. Paskutines mokslo metų dienas ir ateinančias vasaros atostogas jam sugadino miestą apleidę miesto tvarkytojai. Kaip rašoma Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro pažymoje, berniukas bėgdamas gyvenamojo namo kieme (Pergalės g.) užkliuvo už kelmo, nukrito ant kito kelmo, susižalojo koją kairio kelio sąnario srityje, buvo susiūta apie 7 cm ilgio žaizda. Pasak tėvų ir kaimynų, dėl netvarkingos aplinkos šioje vietoje jau ne pirmą kartą įvyko nelaimingas atsitikimas. Netvarkinga aplinka – tai nupjautų medžių kelmai, apaugę nešienaujama žole.

Pergalės g. 21 namo gyventojai, neapsikentę betvarkės, kelmus pagal galimybę apravėjo rankomis, bet visos pievos juk neišravėsi.
Elektrėniečiai pernai pasidžiaugę gražiai tvarkomu miestu, šiais metais stebisi, kad mieste nešienaujama žolė. Sulig aštuonmečiais vaikais užaugusi žolė slepia ne tik masiškai pjaunamų medžių kerus, bet ir ypatingai pavojingas  erkes.
Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas sako, kad šiais metais savivaldybės taryba priėmė sprendimą miesto priežiūrą perduoti Elektrėnų komunaliniam ūkiui (EKŪ). EKŪ direktorius Ričardas Leckas sako dėl žmonių trūkumo nespėjantis laiku nušienauti žolės, bet pažadėjo iš kitų barų pervesti darbuotojus, kur galima pažadėjo šienauti traktoriumi. Tik ar tam, kad būtų sutelktos jėgos šienavimui, būtina buvo įvykti nelaimei?
Miesto seniūnas A. Šalkauskas taip pat teisinosi, kad  jau paskelbtas konkursas, ieškoma įmonės kelmų rovimui ir pažadėjo jau rudenį panaikinti nupjautų medžių kelmus.
O kol atsakingos už miesto tvarkymą institucijos dalina pažadus, susižeidusio Artūro tėveliai sako iš jų žalos atlyginimo išieškoti nesitikintys, nors gerai būtų sukurti precedentą, kad žalą atlygintų tas, kas gaudamas užmokestį neatlieka savo darbo ir dėl to kenkia  žmonėms ir jų sveikatai.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų