Darykime, kad gamta nekerštautų

Darykime, kad gamta nekerštautų

Geras kraštas yra Elektrėnai. Gražus. Miškeliai, paplūdimiai. Prie jų įrengtos pavėsinės, stalai. Kur gi surasi romantiškesnę vietelę poilsiui? Ir traukia žmonės per miškelį  į tuos paplūdimius su pilnais krepšiais maisto ir gėrimų. Atsinešti atsineša, bet tuščios taros su savimi atgal pasiimti nėra įpratę. Kaip liaudis sako, „kur šiko, ten paliko”. Ir nežinia, iš kur atsirado tie žmonės, šitaip šiukšlinantys…

Julija Kirkilienė

Kita kategorija žmonių – žvejai mėgėjai. „Kur žvejojo, ten prikakojo”. Be jokios sąžinės graužaties. Nežinia, ar visuotinėje talkoje „Darom“ dalyvavo šiukšlintojai, bet norinčių gyventi švariau šeštadienį, balandžio 16 dieną, susirinko ne mažai. Tarp jų buvo keletas politikų, keletas pilietiškai nusiteikusių žmonių ir dauguma moksleivių. Tiesa, moksleiviai visose seniūnijose švarinosi pagal grafiką kiekvieną dieną. Pagal grafiką, kaip sakė „Ąžuolyno“ mokytojos, todėl, kad visiems iš karto neužtenka įrankių.

Elektrėnų švarinti susirinko ne tik patys elektrėniškiai, bet ir vilniečiai, kauniečiai, net jonaviečiai. Žvejų klubo „Žvejonys“ nariai švarino šiltą kanalą, nes žada Elektrėnuose atgaivinti sportinę žūklę.

Nors elektrėniečiai ir aktyviai savo miestą švarino, bet visur šiukšlių surinkti nesuspėjo. Kaip sakė seniūnas Antanas Šalkauskas, pakankamai darbų liko žmonėms, dirbantiems viešuosius darbus. O ir tos vietos, kur praėjo talkininkai, neilgai švarios užsibuvo. Sekmadienio ryte pusiasalio paplūdimyje ne tik vėl buvo prišiukšlinta, bet ir suoliukai, vaikų žaidimo aikštelės nusiaubtos, lauko baldai sulaužyti.

Tai, ką surinko elektrėniečiai, išvežti, pasak A. Šalkausko, užtruks porą savaičių. Šimtai tvarkingai sustatytų, užraišiotų šiukšlių maišų pūpso kaip per bulviakasį bulvių. Kol tvarkdariai renka ir veža šiukšles, šiukšlintojai  vėl daro savo darbą – negerbdami nei savęs, nei kitų,  gamtai atiduoda  viską, kas žmogui tampa nereikalinga. O kai retkarčiais gamta ima žmogui kerštauti, žmogus nesusimąsto, kodėl?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų