D. Mikutienė abejoja Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmų skaidrumu

Vyriausybė vakar Seimui pateikė svarstyti farmacijos įstatymo pataisas, kuriose yra pateikta nekompensuojamųjų receptinių vaistinių preparatų kainų ir antkainių analizė. Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė stebisi, kodėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parlamentarams pateikė tik 61 nekompensuojamojo receptinio vaistinio preparato kainų ir antkainių analizę iš 542 rinkoje esančių vaistų.

Darbietė skubos tvarka kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą ir pareikalavo, kad nedelsiant būtų pateiktas išsamus paaiškinimas, kuo remdamasi SAM atliko šių vaistų kainų skaičiavimą.
„Kreipiausi į SAM, kad ji nurodytų atliktos analizės imties formavimo kriterijus bei analizei naudotų metodinių duomenų šaltinius ir jų pasirinkimo kriterijus. Tokia maža imtis analizei kelia daug abejonių dėl skaidrumo SAM veiksmuose“, — teigia parlamentarė.
D. Mikutienė mano, kad teikdama Seimui tik populiariausių vaistų kainų analizę, SAM proteguoja didžiųjų vaistų gamintojų interesus. „Manau, kad SAM veikia neskaidriai ir nesąžiningai, nes pagal pateiktų vaistų sąrašą galima įtarti, kad ministerija teikia tuos vaistus, kurie yra naudingi didžiausiems vaistų gamintojams. Taip yra diskriminuojami vaistininkai ir vaistų didmeninės prekybos bendrovės. Kyla pagrįstų įtarimų, kad ministerija nesąžiningai elgiasi visų rinkos dalyvių atžvilgiu“, — sako D. Mikutienė.
Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų