Balandžio 27 d. – Medicinos darbuotojo diena. Gydytoja esu, nes norėjau padėti vaikams

Balandžio 27 d. – Medicinos darbuotojo diena. Gydytoja esu, nes norėjau padėti vaikams

Julija Kirkilienė

Nors Elektrėnai vadinami vienu jauniausių miestų (gyventojų vidurkis 42 metai), bet savivaldybėje įkurta gydymo įstaigų ir ten dirbančių medikų gyvena daugiau nei kituose rajonuose. Gal todėl dažnai ir abiturientai renkasi mediko profesiją. Elektrėnai gali didžiuotis medicinos mokslų daktaru, Elektrėnų neiškeitusio į sostinę, Arūnu Kulboka. Bet ne mažiau didžiuotis galima ir tais elektrėniškiais, kurie garbingai gydytojo darbą dirba kituose miestuose. Viena iš jų – Inga Sidaravičiūtė-Ivaškevičienė, Santariškių vaikų klinikų gydytoja.

Mergina, 2003 m. baigusi Elektrėnų „Versmės“ gimnaziją įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Inga sako, kad mediciną pasirinko sąmoningai, bet negali pasigirti apie ją svajojusi nuo vaikystės. „Atėjus laikui pasukti kuriuo nors gyvenimo keliu, suvokiau, jog noriu padėti vaikams, todėl pasirinkau mediciną, tvirtai žinodama, jog būsiu vaikų gydytoja. Kad noras taptų realybe, teko ilgai mokytis“,- redakcijai sakė gydytoja.

2008 m. Vilniaus universitete, Medicinos fakultete, Vaikų ligų klinikoje, ji baigė vientisas penkerių metų trukmės rezidentūros studijas. Įgijo vaikų ligų ir vaikų pulmonologijos specialybes. 2008–2010 m. studijavo Oksfordo universitete (Oksfordas, Jungtinė Karalystė) ir baigė dvejų metų trukmės nuotolines vaikų infekcinių ligų studijas. 2014 m. Vilniaus universitete, Medicinos fakultete, Vaikų ligų klinikoje, baigė medicinos krypties doktorantūros dienines studijas. Įgijo medicinos mokslų daktaro laipsnį.

Nuo 2008 m. iki šiol dirba Vaikų ligoninėje, VšĮ VUL SK filiale. Darbą ligoninės Vaikų infekcinių ligų skyriuje pradėjo kaip vaikų ligų gydytoja, vėliau tapo skyriaus vyr. ordinatore, šiuo metu yra skyriaus vedėja. „Tikrai turiu galimybę padėti sergantiems vaikams. Mažieji pacientai kartais kelia nemažai rūpesčių, bet ir teikia daug džiaugsmo, jų optimizmas, tikėjimas gydytoju yra paguoda mūsų širdims. Dabar puikiai suprantu, kad gydytojo darbas yra labai atsakingas ir sunkus, tai yra nuolatinis mokymasis ir domėjimasis naujausiais medicinos mokslo pasiekimais, kurie gali išgelbėti mūsų mažąjį ligoniuką“,- perduodama linkėjimus elektrėniškiams kalbėjo gydytoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų