Auksinio proto magija: nelengvas, bet protingas laikas

Auksinio proto magija: nelengvas, bet protingas laikas

Julija Kirkilienė

Ne kiekvienas gali suprasti tas gyvų žaidimų aistras, kiekvieną antradienį vykstančias Elek­trėnų bibliotekoje. Bet beveik 100 elektrėniškių – ir ne tik – tiesiai po darbų, dažnai nespėję užkąsti, dažnai atidėję skubius darbus, dažnai į žaidimą atsivedę ir vaikus, kuriems bibliotekoje surandama užsiėmimų, skuba konferencijų salėje prie staliukų užsiimti savo vietą ir susikaupti „Auksinio proto“ žaidimui. Ir taip jau dešimt metų. „Auksinis protas“ be TV laidų yra ir įvairiuose Lietuvos miestuose vykstančių „gyvų“ komandinių protmūšių serija.

Nuo Europroto iki Auksinio proto
Visus tuos 10 metų – 20 sezonų – gyvus žaidimus organizuoja, veda ir ataskaitą centriniam „Auksinio proto“ moderatoriui siunčia bibliotekininkės Raimonda Raudoniūtė, Ona Andriejauskienė ir Natalija Kriščiūnienė. Tiesa, „Auksinis protas“ Lietuvoje per televiziją rodyti pradėtas buvo tik 2014 metais, bet 2013 metais buvo žaidžiamas „Europrotas“, kuriame aktyviai dalyvavo Elektrėnų komandos. Komandos į tą intelektualų žaidimą taip įsijautė, kad pasibaigus „Europroto“ žaidimui, nedvejodamos prisijungė prie „Auksinio proto“ ir per tuos 10 metų ne kartą dalyvavo Lietuvos finaliniuose žaidimuose Druskininkuose, Birštone, Palangoje, ne kartą elektrėniškiai savo žinias tikrinosi LRT laidoje „Auksinis protas“. Per metus „Auksinis protas“ žaidžiamas du sezonus – pavasarį ir rudenį. Sezone nuo 14 iki 16 žaidimų, kiekviename žaidime yra 5 turai po 11 klausimų. Šiuo metu Elektrėnų bibliotekoje „Auksinį protą“ žaidžia 9 komandos ir skirtingomis dienomis nuo 70 iki 80 šio žaidimų fanų. Elektrėnų „Auksinio proto“ moderatorės 2016 m. pelnė savivaldybės „Elektrėnų žiburio“ apdovanojimą „Metų iniciatyva“ žaidimo „Auksinis protas“ organizatorių komandai“.

Yra gerai
R. Raudoniūtė sako, kad per tuos 10 metų keitėsi ir žaidėjai, ir komandų pavadinimai: „Vienos komandos pirmasis pavadinimas kilo maždaug taip: paklausiau, koks komandos pavadinimas, o jie sako: „Ai, nežinome. Čia viskas dėl Kristinos“. Taip ir liko komanda „Viskas dėl Kristinos“. 2019 metais komandos pavadinimą pailgino: „Viskas dėl Kristinos laužai“. Ši komanda ne kartą buvo sezono nugalėtoja. Šiais metais Elektrėnų divizione dar žaidžia „Banderlogai“, „Mes viską galim“, „Kurkliškių kurkliai“, „Bajoras Kazapirskis po ąžuolu“, „Fortūnatai“, „Žinau, kad nieko nežinau“, „Varnalėšos“. O šį sezoną pirmaujanti komanda „Bus gerai“, sakė pavadinimą keitę daug kartų, tik pasivadinus „Bus gerai!“, viskas iš tikrųjų yra gerai“. Komandos „Bus gerai!“ žaidimo rekordas yra 89 taškai. Komanda pirmauja Elektrėnų divizione, o Lietuvoje dalinasi 32–33 vietomis iš 184 komandų. Komandos „Bus gerai“ žaidėjai yra įsigiję net specialius marškinėlius. Komandos kapitonas – Marius Basevičius.

Žaidžia dėl euforijos
Kol komandos skaito, domisi, ruošiasi žaidimui, jam jau vienuoliktus metus ruošiasi ir žaidimo organizatorės bei kuratorės Raimonda, Onutė ir Natalija. Žaidimo vedėja Raimonda atidžiai analizuoja kiekvieną užduotį, mokosi tinkamai tarti užsienietiškus žodžius ir kiekvienam žaidimo vakarui paruošia žaidėjams palinkėjimą. Onutė ir Natalija analizuoja atsakymus, atsakymų žodžių sinonimus, kad atsakymas teisingai skambėtų lentelėje, ir kt. Žaidimo rengėjos, pasibaigus žaidimui, tą patį vakarą privalo užpildyti lenteles, aprašyti žaidimą ir pridėti komandos laimėtojos nuotrauką.
Paklausus, ar žaidėjai nebando išgauti teisingų atsakymų, vedėjos sako, kad per visus tuos protmūšių metus nebuvo nė vieno karto, kad kas nors pasidomėtų atsakymais. Pakalbinti žaidėjai, ar žaidimo metu nesinaudoja mobiliaisiais telefonais, atrodo, nė klausimo nesuprato: mes čia ateiname žaisti, pasiekti žaidimo euforiją ir, žinoma, žinių įgyti… telefonais naudotis galima tik „sofos lygoje“.

Niekada nevėlu
„Auksinis protas“ – pramoginis projektas, skirtas šeimyninei auditorijai, turintis neabejotiną šviečiamąją ir pramoginę funkciją“, – rašoma UAB „Valius“ portale, kuriame svarbiausiu projektu vadinamas žaidimas „Auksinis protas“. Žaidimas sujungia kartas, skatina domėtis, lavintis ir, žinoma, dovanoja azartą ir tei­giamas emocijas. „Auksinis protas“ taip pat yra ir įvairiuose Lietuvos miestuose vykstančių „gyvų“ komandinių protmūšių serija. Jei susidomėjote, „Auksinio proto“ miestų sąrašą, žaidimo dienas bei komandų registracijos taisykles galite rasti „Auksinio proto“ profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ – ww.facebook.com/auksinis.protas. „Prisijungti prie mūsų niekada nevėlu“, – kviečia „Auksinio proto“ komanda. Ar dabar jau supratote, ko beveik 100 Elektrėnų diviziono žaidėjų kiekvieną antradienio vakarą nuo 19 iki 22 valandos laiką leidžia sukdami galvas, kaip atsakyti į sukčiausius, bet prasmingus klausimus? Jei taip, dar ne vėlu prisijungti prie kurios komandos ir gal savo žiniomis pasiseks atnešti komandai naudos. Paskutinis XX sezono žaidimas vyks gruodžio 5 dieną.

Pick 3 numbers

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų