Aštuntoji ilgakasių šventė

Aštuntoji ilgakasių šventė
Aštuntą kartą į Elektrėnų kultūros centrą rinkosi Lietuvos ilgakasės, norėdamos sužinoti, kiek per metus patįso jų kasos, išsiaiškinti, kuri užsiaugino ilgiausias  kasas. Šių metų konkurso „vinis“ –  dvylikametis ilgaplaukis, beveik 70 cm ilgio plaukų savininkas,  Evaldas Kučinskas iš Kietaviškių, palydėjęs ant podiumo vienuolika konkurso dalyvių.
Po „Versmės“ gimnazijos ritminių šokių grupės  atlikto paslaptingojo šokio su žvakėmis, skambant fanfaroms, vedėja Laura Buivydavičienė, pranešė: džiugu, kad į Elektrėnus  8 –tą  kartą  atkeliavo šventinė  nuotaika, lydima žavingiausių ilgakasių iš įvairių Lietuvos kampelių, ir pirmiau nei ilgakases į sceną  pakvietė  kirpėjas Liną Olubaitę ir Margaritą Orlovą, kurios mergaites konkursui šukavo ir buvo vertinimo komisijos narės. Vėliau Evaldas į sceną atlydėjo visas dalyves: Gabiją Raslanaitę iš  Vievio gimnazijos,  Giedrę Narbutaitę iš Vilniaus  Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos,  Martyną Urbanavičiūtę iš Kaišiadorių raj.,  Žiežmarių gimnazijos,   Gabiją Maleckaitę iš Pastrėvio pagrindinės mokyklos,   Robertą  Kuneikytę iš Elektrėnų pagrindinės  mokyklos,   Astą  Negatinaitę iš Kietaviškių pagrindinės  mokyklos,  Laurą Radiulytę iš Vievio pagrindinės mokyklos,  Eriką Sakalnykaitę iš Kaišiadorių raj. Pakertų pradinio  ugdymo mokyklos,  Deimantę Kirkliauskaitę iš Vievio pradinės mokyklos,  Ugnę Mikalauskytę iš Prienų raj.  Pakuonio pagrindinės mokyklos,  Austėją Mačiulytę iš Vilniaus  „Žirmūnėlių“ darželio ir jauniausias šventės dalyves — penkiametę Korneliją Rakulevičiūtę ir Gabrielę Januškevičiūtę iš Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“.
Ilgakasės demonstravo šukuosenas ir pomėgius: vienos šoko, kitos grojo, trečios dainavo, dar kitos deklamavo ar savo rankdarbiais didžiavosi.
Kompetentingai komisijai, kurioje dalyvavo jau pažįstamos  kirpėjos Lina Olubaitė ir Margarita Orlova, Elektrėnų savivaldybės švietimo,  kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ramutė Strebeikienė, Elektrėnų pradinės mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė,  Elektrėnų profesinio mokymo centro gimnazijos skyriaus vedėja  Birutė Misiūnienė,  Elektrėnų  kultūros  centro direktorius  Remigijus Suslavičius, gerokai paplušėti teko, kol nominacijas konkursantėms priskyrė.  Kaip sakė fotografė Liudmila Felčinskaja ir jai antrino Arvydas Vyšniauskas, nors šiais metais merginų kasų ilgis neviršijo metro, bet dalyvės  išsiskyrė savo nuoširdumu ir grožiu.
Suskaičiavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtojomis tapo: 6—10 metų amžiaus grupėje  — Asta  Negatinaitė, 11-16 metų grupėje — Martyna Urbonavičiūtė, komisijos sprendimu – Gabija Raslanaitė,  storiausių plaukų savininkė— Ugnė Mikalauskytė, gražiausia šukuosena  pasipuošė Austėja Mačiulytė, o fotogeniškiausia dalyve pripažinta  Deimantė Kirkliauskaitė. Nors visos dalyvės buvo apdovanotos L. Felčinskajos fotografijomis – portretais, bet po konkurso dėl nesėkmių buvo ir ašarų. Deja, dalyvių buvo 12, o nugalėtojų – vos 5.
Ši ilgakasių šventė, prieš aštuonerius metus sumanyta Kultūros centro direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai, vykusi gegužės 13 dieną, turėjo ne tik gausų rėmėjų būrį, bet ir globėjus. Ilgakasių konkursą globojo, rėmė ir dovanų nepagailėjo Seimo narys Juozas Olekas, Elektrėnų savivaldybės tarybos narys  Arvydas Vyšniauskas, UAB „Timbex“ biokuro plėtros direktorius Egidijus Gaidamavičius. Prizus ilgakasėms taip pat įsteigė Elektrėnų sav. administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas, Švietimo paslaugų centras, UAB „Arzida“, tautodailininkė Onutė Vodeikienė, kosmetikos kompanija „Oriflame“, Sigitas Petrauskas, Elektrėnų savaitraštis „Elektrėnų kronika“. Šventę paįvairino Elektrėnų kultūros centro  baleto klasės  mažosios balerinos,  Elektrėnų kultūros centro  šokių grupė „Elektra“, pop –šou „Saulės  spinduliai“ solistės ir populiari Lietuvoje  grupė „ŠarkA“.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų