Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareigūnų veiksmų prie Kazokiškių sąvartyno

Lapkričio 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas (toliau – Elektrėnų PK) gavo lapkričio 21 d. Trakų rajono apylinkės prokuratūroje (toliau – Prokuratūra) priimtą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A.D., R.U. ir L.P. pareiškimuose nurodytos informacijos apie Elektrėnų PK pareigūnų veiksmus „dėl neteisėtos fizinės, psichinės jėgos panaudojimo prieš taikius piketuotojus lapkričio 19 d. prie įvažiavimo į Kazokiškių sąvartyną, Kazokiškių k., Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.“.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija

 

Prokuratūra, įvertinusi pareiškimuose nurodytas aplinkybes ir kitą surinktą medžiagą, padarė išvadą, kad Elektrėnų PK pareigūnai veikė teisėtai, t.y. siekė užkirsti kelią daromiems teisės pažeidimams ir savo įgaliojimų neviršijo. Policijos pareigūnams pareikalavus pasitraukti iš važiuojamosios kelio dalies ir nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių, piketo dalyviai piktybiškai nevykdė šių reikalavimų, o atsiradusios nesunkios pasekmės kilo dėl pačių A.D., R.U. ir L.P. neteisėtų veiksmų atsisakius vykdyti teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus.

Elektrėnų PK pareigūnai, nutraukdami teisės pažeidimus prie Kazokiškių sąvartyno, adekvačiai panaudojo Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme numatytas poveikio priemones (fizinę jėgą bei kovinių imtynių veiksmus); teisės aktų nustatyta tvarka sulaikė ir į policijos padalinį pristatė teisės pažeidėjus administracinių teisės pažeidimų protokolams surašyti.

Pažymėtina, kad šį Prokuratūros sprendimą pareiškėjai gali apskųsti per 7 dienas nuo nutarimo nuorašo gavimo dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų