Atgarsiai iš Abromiškių bendruomenės šventės

Atgarsiai iš Abromiškių bendruomenės šventės

Julija Kirkilienė

Abromiškių bendruomenės inicijuotas žygis „Žalio Velnio takais“ jau tapo respublikiniu.
Šį savaitgalį (birželio 30 d.) žygis buvo skirtas paminėti Didžiosios Kovos apygardos vadą Joną Misiūną-Žalią Velnią ir Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

Šiais metais, pasak Abromiškių bendruomenės pirmininkės Daivos Šareikienės, dalyvavo per 1200 dalyvių. Dalyvių buvo pusšimčiu mažiau nei pernai, nes šiais metais, pasibaigus tarnybos laikui, nedalyvavo Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas.
Šių metų žygyje dalyviai sustojo net 11 postų: Lietuvos šaulių sąjungos šauliai pristatė savo veiklą ir ginkluotę, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas demonstravo „Haubicą M50“ ir „Haubicą PzH2000“, Taktinės medicinos poste buvo demonstruojama, kaip tvarstomos šautinės ir plėštinės žaizdos, žolininkė pristatė žolelių gydomąją galią, Priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba organizavo technikos parodą, LK Snaiperių rengimo instruktorius demonstravo naujausią snaiperių ginkluotę, „Birutietės“ laukė žygeivių su druska ir duona, Trakų pusiasalio pilyje žygeivius pasitiko Vytautas Didysis, Išgyvenimo mokykla pravedė pamokas, kaip išgyventi patekus į ekstremalias situacijas, Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras supažindino su sveikos gyvensenos principais, Rekonstrukcinis Lietuvos partizanų postas pristatė ginkluotę bei uniformas.
Pavargę, bet laimingi žygeiviai susirinko Abromiškių svirno aikštėje, kur jiems įteikti buvo apdovanojimai ir dar vyko įvairiausių renginių: dalyvius pasveikino Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopos kariai, Elektrėnų bendruomeniniai šeimos namai organizavo „Šeimų kūrybines dirbtuves“. Žygeiviai ir visi Abromiškių bendruomenės šventės dalyviai galėjo susikurti žygį primenančią skarelę, apyrankę ar galvos juos­telę. Troškulį numalšinti ir jėgas atgauti rekomenduota buvo ragaujant įvairių augalų ir laikotarpių medaus bei atsigaivinant medaus gėrimu. Kad apniukęs dangus pragiedrėtų, bendruomenė „Aktėvystė“ mokė pasigaminti milžiniškų muilo burbulų laidykles ir pasakojo, kaip pasiruošti stebuklingąjį skystį. Sporto aikštėje vyko įvairiausios netikėtos sporto varžybos mažiems ir dideliems. Dalyvius linksmino kviestiniai ansambliai, grupės ir solistai, veikė prekybos kios­kai, o Inga Čižienė šventei net dedikavo grikių lukštų pagalves.
D. Šareikienė sakė, kad šventė praėjo sklandžiai, tik šiais metais žiūrovų į koncertą susirinko negausiai. Bet tie, kas atėjo, net šiukšlių po savęs nepaliko, o tai reiškia, kad žmonės pratinasi linksmintis kultūringai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų