Ataskaitinis susirinkimas Vievio seniūnijoje: seniūnija gražinama darniu darbu

Ataskaitinis susirinkimas Vievio seniūnijoje: seniūnija gražinama darniu darbu

Julija Kirkilienė

Didžiausioje pagal plotą se­niūnijoje – Vievyje – savivaldybės atstovų susitikime su gyventojais meras Gediminas Ratkevičius įžanginiame žodyje kalbėjo, kad labai yra svarbūs susitikimai „akis į akį“. Susitikimuose vadovai sužino, ar teisinga kryptimi dirba ir ko iš jų tikisi gyventojai. O žmonės sužino, kas per metus buvo nuveikta seniūnijose ir gali išsakyti pastabas, ką dar reikėtų nuveikti. Daug metų tokiuose susitikimuose Vievyje būdavo pykčio dėl blogo seniūno darbo, o naujos seniūnės Kristinos Vitartės kalbas žmonės lydėjo plojimais. Į susitikimą Vievyje atvyko meras Gediminas Ratkevičius, jo pavaduotojas, vieviškis Marius Urvakis, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, mero patarėjai Gintaras Jančiauskas ir Dovydas Bliujus, Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė, So­cialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja sveikatos apsaugai Virginija Liepinytė-Medeikė, Elektrėnų komunalinio ūkio direktorius Ričardas Leckas, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk ir keletas vieviškių, tarybos narių. Gausiai į susitikimą susirinkę vieviškiai diskusijoms su vadovais laiko negailėjo ir susitikimui pasibaigus.

Apie seniūniją
Vievio seniūnijos teritorija užima 15 200 ha. Seniūnijai priklauso net 89 kaimai ir gyvena per 7610 gyventojų. T.y. per metus seniūnija padidėjo 51 gyventoju, nors seniūnijoje deklaruo­ti tik 23 gimimai, o mirimų deklaruota 114. Visa seniūnijos teritorija yra suskirstyta į 9 seniūnaitijas, t. y. Lazdėnų, Panerių, Pakalniškių, Vievininkų, Pylimų, Pilypiškių se­niūnaitijos bei Vievio miesto 1-oji, 2-oji ir 3-ioji seniūnaitijos, kurio­se seniūnaičiais išrinkti: Janina Gar­činsienė, Irina Kazlauskienė, Diana Dambrauskaitė, Stanislavas Stuckas, Neringa Viešūnienė, Artūras Šaltenis, Romualdas Nenartavičius, Irina Žilinskienė ir Inga Lukoševičienė. Visi 9 seniūnaičiai glaudžiai bend­radarbiauja su seniūnija, nes viena seniūnė tokios didelės teritorijos apžiūrėti nesuspėtų.
Per seniūniją eina 178 km as­faltuotų kelių ir gatvių, o vietinės reikšmės kelių ir gatvių su žvyro danga, kuriuos seniūnija prižiūri, yra net 238 km. Per 2023 m. seniūnijai iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 163 976,69 Eur. Seniūnijoje tyvuliuoja net 24 ežerai, daug įsi­kūrusių verslo įmonių, biudžetinių įstaigų. Seniūnijoje 2023 metais dek­laruota 189 žemės valdytojų. Didžiausias ūkis – ŽŪB „Ausieniškės“, deklaruojanti daugiau kaip 3793,51 ha žemės. 2 ūkininkai deklaruoja per 370 ha, 4 – per 100 ha, 25 – nuo 20 iki 50 ha. Likę – maži smulkūs ūkiai nuo 1 iki 5 ha. Daugiausia ūkininkų užsiima augalininkyste, yra vienas pieno ūkis (apie 20 karvių). Seniūnija prižiūri 11 kapinių, 218 gatvių ir dvi poilsiavietes. Seniūnijoje yra 33 lankytinos vietos ir 15 kultūros paveldo objektų. Didžiausias seniūnijos turtas, pasak seniūnės, yra žmonės. Seniūnijoje gyvena intelektualių žmonių, garsinančių Lietuvą, savivaldybę ir seniūniją, bet seniūnijoje nėra nė vienos daugiavaikės šeimos. Seniūnija organizavo gražiausių sodybų konkursus. Gražiausios Vievio seniūnijos sodybos 2023 m. nominantais tapo ir apdovanoti buvo Ingrida ir Egidijus Mukai, kaimiškųjų vietovių gražiausia sodyba pripažinta Astos ir Lauryno Eimontų.
Tarp seniūnijos gyventojų 52 šeimos priskirtos prie patiriančių riziką, 609 gyventojai gauna paramą maisto produktais, specialių socialinių paslaugų reikėjo 88 gyventojams. Seniūnijoje užsiregistravusi net 21 bendruomeninė organizacija, 8 kitos nevyriausybinės organizacijos ir aktyviai dirbantis Vievio Trečio amžiaus universitetas.

Atlikti darbai
Seniūnė skaidrėmis demonstravo atliktus darbus, dėl kurių gražėjo seniūnijos aplinka. Tai ir suremon­tuotas seniūnijos pastatas, Vievio atviros erdvės jaunimui įrengimas, nau­ji informacijos stendai, biotualetų tinklo plėtra, naujos ekskrementų surinkimo dėžės, įrengtos ke­lios nau­jos autobusų sustojimo vietos, įrengta Pylimų kaime krepšinio aikštelė, atnaujina Panerių kapinių tvora, Kurkliškių k. kapinėse sutvarkytos Lietuvių ir Lenkijos karių kapavietės prieigos, Vievio miesto aikštėje demontuotos stelos, su­skaitmenintas (cemety.lt) ir parengtas kapaviečių nužymėjimo planas Vievio stačiatikių kapinėse, atnaujinta dalis apšvietimo linijų, įrengtos kelios vaikų žaidimų aikštelės ir kt. Ir, žinoma, nuolatos buvo vykdoma kelių ir gatvių priežiūra, kelių ženklinimas, atlikti neplaniniai elektros linijų remonto darbai. Sutvarkytos bešeimininkės atliekos (Vievio ežero tvarkymo akcijoje ir kt.). Vievis 2023 metais ypač pasižymėjo kultūrine veikla. Glaudžiai bendradarbiaudama su Kultūros centru seniūnija organizavo, rėmė, koordinavo ir vykdė techninį pasiruošimą vykstantiems šventiniams renginiams: sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienos minėjimui, vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui, pasieniečio Jurgio Kybarto žūties minėjimui, II Vievio „Drakono laivų“ festivaliui, Vievio miesto Oninių šventei, Rasų šventei, Vievio miesto rudens šventei, Kalėdinės eglutės įžiebimui, kuris džiugino Vievio gyventojus lazerių šou bei fejerverkais. Seniūnija glaudžiai bendradarbiauja su vietos bendruomenėmis, prisideda prie jų renginių organizavimo.

Spręstinos problemos
Kaip visada į susitikimus susirinkę žmonės pastebi, kad atliktų darbų visada būna mažiau, nei lieka spręstinų problemų. Ne išimtis ir Vievio seniūnija. Vieviškiai laukia įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus asfalto dangos, pėsčiųjų tako pratęsimo ežero pakrantėmis, gatvių apšvietimo tinklų rekonstrukcijos miesto ir kaimų gatvėse bei daugiabučių kiemuose. Seniūnija planuoja atnaujinti kaimiškų vietovių infrastruktūrą, Vievio miesto stačia­tikių kapinėse suprojektuoti kolumbariumą, demontuoti metalines kuro cisternas, identifikuoti senus, apleistus, be­šeimininkius pastatus ir sklypus bei nugriauti bešeimininkius pastatus, įvairaus amžiaus grupių žmonėms įrengti sporto ir poilsio zonas, Vievio mieste įrengti stebėjimo kameras, įdiegti Vievio ežero vandens kokybės stebėjimo, kontrolės kokybei gerinti priemones ir kt.
Į spręstinų problemų sąrašą se­niūnė įtraukė ir komunikacijos su gyventojais problemų sprendimą naujausiomis informavimo priemonėmis. Visa tai įgyvendinti planuojama pagal Darnios veiklos programą, kuri, pasak seniūnės, reiškia, kad bus ne tik gautos lėšos biudžetui, bet ir vyks darnus darbas su visa seniūnijos bendruomene, su kiekvienu žmogumi. Seniūnė dėkojo tarybos nariui Gediminui Jachimavičiui už medieną Vilūniškių kapinėse nugriuvusio kryžiaus gamybai ir Raimondui Pranskevičiui už kryžiaus padarymą. Tokiais darniais darbais ir gražinama seniūnija.

Gyventojų išsakytos bėdos ir išgirsti atsakymai
Susitikime gyventojai išsakė savo bėdas. Viena tokių bėdų – per garažų bendriją einantis kelias, kuriuo važiuoja ne tik bendrijos nariai, bet kelio prižiūrėti, bendrijos pirmininkas Česlovas Pupalaigis skundėsi, savo jėgomis negalintys. Pagyvenę žmonės prašė pakeliui į miesto kapines pastatyti suolelių, daugiabučio gyventoja Valerija emocingai prašė sutvarkyti daugiabučio kiemą, žmonės prašė nau­joje A. Pulauskienės gatvėje įrengti šaligatvius, klausė apie miesto stadiono likimą, vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimą, nepamiršo, žinoma, ir legendinės Vievio pirties, kuri apleista prie ežero stovi. Vieviškiai sužinojo, kad prekybos cent­ro „Norfa“ automobilių aikštelėje automobiliai stovėti galės ne ilgiau nei dvi valandas, V. Liepinytė-Medeikė gyventojus informavo, kad šeimos gydytojai iš Liepų g. vėl kelsis į Bažnyčios gatvę, o palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė perkelta bus į Elektrėnus. Į paklausimą apie autobusų reisą į Abromiškių reabilitacijos ligoninę atsakyta buvo, kad reisas būtų nuostolingas, todėl tiems, kam priklauso nemokamos pavėžėjimo paslaugos, jomis gali pasinaudoti ir nuvežimui į Abromiškes, o kam nepriklauso, viešuoju transportu važiuoti tektų per Elektrėnus. Žmonės taip pat sužinojo, kad sunkiasvorės mašinos Naujojoje gatvėje stovi ten, kur nėra už­drausta stovėti, o ta gatvė priklauso AB „Via Lietuva“ (žodis „via“ išvertus iš lotynų į lietuvių kalbą reiškia „kelias“. red.). Vieviškiams seniūnė paaiškino, kodėl prie daugiabučių negalima užsiimti daržininkyste ir kitokiu ūkininkavimu ir informavo, kad mieste atsiras kačių namelių.
J. Chveduk informavo apie gaisrų skaičius savivaldybėje ir Vievio seniūnijoje. Iš 96 gaisrų, kilusių savivaldybėje, 32 įvyko Vievio se­niūnijoje. Ugniagesys įtikinėjo vieviškius įsirengti dūmų detektorius, o susirinkime dalyvavusi Danutė pasidalino patirtimi, kaip tas detektorius jos namus išgelbėjo nuo gaisro. R. Leckas informavo žmones, kad Vievyje suprojektuoti požeminiai konteineriai, kad Elektrėnų savivaldybė Vilniaus apskrityje geriausiai rūšiuojanti maisto atliekas, prie ko prisideda ir vieviškiai, papasakojo, kaip bus dalinama nauja partija oranžinių maišiukų, skundėsi, kad neturi galimybių išvežti žaliųjų atliekų konteinerių ir kt.
Draugiškai pasibaigus susitikimui, susirinkimo dalyviai dar asmeniškai bendravo su vadovais, aptarė, kaip darniai seniūniją padaryti tokią, kad būtų pavyzdžiu kitoms seniūnijoms.

Komentarai:

  1. Giriatės ,kad sutvarkytos Kurkliškių k. kapinių prieigos. Nematau kas čia gero dar padaryta. Kelią išasfaltuokit bent iki kapinių, kapinės įkurtos prieš dešimtmetį , o kapaviečių užimta tiek nedaug ,nekyla Jums klausimas, kodėl naujoji kapinių vieta tokia nepopuliari. Net kryžius kalnelio viršūnėje spėjo supūti ir nuvirsti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų