Ataskaitinis susirinkimas Pilypiškių respublikoje

Ataskaitinis susirinkimas Pilypiškių respublikoje

Pilypiškiečiai dabar savo kaimą vadina respublika. Prieš ketverius metus, kai nebuvo kitokio kelio, tik kelias pritarti aplinkkelio į sąvartyną statybai, pilypiškiečiai susibūrė į bendruomenę.

Red. inf.

 

Bendruomenės pirmininke išsirinkę Agotą Veršelienę, jos vedami bendruomenė mynė kryžiaus kelius, kol išsireikalavo kompensacijas už tai, kad per jų gyvenvietę važiuos sunkiasvoriai šiukšliavežiai. Tiesa, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) dar ne visus savo įsipareigojimus įvykdė. Užtat bėda subūrė žmones ne tik bendram darbui, bet ir draugystei. Dabar bendruomenė, kurią jungia 36 žmonės (anksčiau buvo 50), kartu yra džiaugsme ir varge. Kartu jie į paskutinę žemiškąją kelionę išlydėjo 6 savo narius, kartu pasitiko keturis naujuosius bendruomenės piliečius – naujagimius, kartu sveikina jubiliatus įvairių sukakčių proga ir kiekvieną rudenį kartu švenčia derliaus šventę, kurią tradiciškai organizuoja po bendruomenės ataskaitinio susirinkimo.

Šį šeštadienį bendruomenei pagal įstatus reikėjo rinkti naują bendruomenės pirmininką. Perrinkta antrai kadencijai  buvo Agota Veršelienė ir buvusieji  6 tarybos nariai.

Pasak susirinkime dalyvavusių pilypiškiečių, Agota jau žino kelius į visas instancijas, turi patirties ir energijos. O pastarųjų savybių bendruomenių vadovams reikia ruošiant projektus, pagal kuriuos yra galimybė į kaimus ir gyvenvietes pritraukti lėšų. Pilypiškių bendruomenė taip pat laimėjo 12 tūkst. litų Europos Sąjungos finansuojamą projektą, pagal kurį bus nupirkta bendruomenei kompiuterinė įranga. Tik patalpų bendruomenė neturi, laikinai glaudžiasi bendruomenės nario Romualdo Nenartavičiaus sodyboje.

Nors Pilypiškių bendruomenė labai draugiška, bet namų be dūmų, kaip įprasta, nebūna. Atsiranda žmonių, skleidžiančių apkalbas, kad bendruomenės pirmininkė asmeniškai gaunanti pinigus. Už tai vienam kaimynui jau teko net baudą susimokėti. Ataskaitiniame susirinkime revizorės Ulitos Bartusevičienės  pateikta ataskaita parodė, jog pirmininkė bendruomenės lėšų nenaudoja nei telefoniniams pokalbiams, nei kurui, nors ir kalbėti telefonu, ir važinėti į savivaldybės centrą  dėl bendruomenės reikalų tenka dažnai.

Bet lašelį kartėlio nurijusi, Pilypiškių bendruomenė šeštadienį, spalio 22 d., po ataskaitinio susirinkimo, šventė derliaus nuėmimo pabaigtuves. Derlius užderėjo geras, todėl šeimininkės priruošė skaniausių patiekalų, sudėjo ant bendro stalo, ir visi kartu vakarojo, savo bendruomenę vadindami respublika, o pirmininkę – prezidente. Vakaroti pilypiškiečiams padėjo muzikantas Leonas ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Bernotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų