Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai

Artėjant Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, primename, jog Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarime Nr. 1649 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“ nustatyta Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo tvarka.

Įstatymo 5 straipsnyje nustatyta, kad švenčių dienomis: vasario 16-ąją, kovo 11-ąją, liepos 6-ąją dieną Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų.
Atsakomybė už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1881 str. Atsakomybė numatyta ir valstybės bei savivaldybių, įmonių, organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą.
Atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, raginame gyventojus minėtomis dienomis nepamiršti iškelti valstybės vėliavos ir gražiai sutikti bei paminėti valstybės šventes.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų