Architektūriniai meilės eilėraščiai

Architektūriniai meilės eilėraščiai

Turtingas Elektrėnų kraštas žymių žmonių, o su jais susitikti visada yra galimybė Elektrėnų bibliotekoje.

Kovo 8 dieną išeivis iš Elektrėnų į Anykščius Žilvinas Smalskas pristatė  meilės eilėraščių rinktinę „Tau, mieloji…“. Žilvinas – architektas, todėl jo lyrika, rašymo metodika ir net knygos viršelis – neįprasti. Laiško formos knyga „Tau, mieloji…“, kurioje sutelpa 75 strofos baltų eilių, be skyrybos ženklų, poetinis audinys, suskirstytas tik romėniškais skaičiais.

Knygos autorius – puikus skaitovas, sužavėjo gausiai į renginį susirinkusius elektrėniečius: buvusius mokytojus, klasės draugus, gimines, kitus literatūros mėgėjus, kurie gaudė kiekvieną žodį, norėdami jį pritaikyti Elektrėnams. O tokie žodžiai įrašyti pačiame pirmajame eilėraštyje : „…paslaptį suspaus delne / sūkurys pakels Tave / suks virš ežero ratu / vandens plotų apšviestų / kai po trylikta banga / nors vaikystė neilga / vėjas pučiantis sapne / įsisuks po krūtine…“.

Metaforomis prisotintos eilės, pasak autoriaus, liejasi todėl, kad mama, Elektrėnuose dirbusi lietuvių kalbos mokytoja Stefa Smalskienė, jį nuo vaikystės vedžiojo po įvairius būrelius, mokydama jį gyvenimo pažinimo. O visas pažinimas susilieja į vieną žodį ir jausmą – meilę.

Meilės tą vakarą bibliotekos menų skaitykloje tikrai netrūko. Eiles apie meilę keitė mokytojos Daivos Balčėnienės atliekama  dainuojamoji poezija, užteko ne tik autoriaus gražių žodžių, bet ir žodžių, skirtų pačiam autoriui. Sveikino Žilviną susirinkusieji, laukdami eilutėje autografų dalijosi prisiminimais.

„Tau, mieloji…“ – antroji Ž. Smalsko meilės eilėraščių knyga. Pirmoji knyga „XXL“ šalies kultūrinės žiniasklaidos buvo įvardinta  nepadoriomis, o paties autoriaus – naiviomis eilėmis.

Red. inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų