Ar žmogus kaltas, kad paseno?

Redakcijai laišką parašė skaitytoja, nenorinti pasirašyti savo pavardės. Tokią teisę žmonės turi. Spausdiname jos laišką ir  Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Zenono Belicko atsakymą.

orius

Ar žmogus kaltas, kad paseno?

Mano Mamai greitai 90 metų. Ji išgyveno sunkius gyvenimo metus, užaugino 6 vaikus, ištvėrė tremtį, sunkius kolūkio laikus, kai reikėjo dirbti už dyką. Reikėjo galvoti, ką vaikams duoti valgyti, ir kaip išleisti visus 6 į mokyklą.

O dabar mes sunkiai jai galime padėti, kai jai reikalingi medikai. Ji sunkiai vaikšto, sunkiai orientuojasi aplinkoje. Nuo sunkių darbų kolūkyje jai sudilo sąnariai.

Pas šeimos gydytoją pakliūti sudėtinga: taloną gauni apsilankymui tik po savaitės, o ką daryti iki tol? Į polikliniką reikia vežti, o mašinos nėra kur pastatyti, kadangi trūksta aikštelių. Visur aplink tik žalia veja. Kaip reikia tiek toli vesti nepaeinantį žmogų, ypač žiemą, kai slidu? Į ligoninę neguldo, greitoji pagalba – neima.

Kas už tai atsakingi? Ar savivaldybė pamiršo žmones su negalia, ar poliklinikos administracija?

Kaip seną žmogų nuvesti į antrąjį aukštą, kur atliekami tyrimai? Liftas neveikia, vežimėlių – nėra, o žmogus siuntinėjamas iš kabineto į kabinetą.

Ar žmogus yra kaltas, kad paseno ir jam reikalinga pagalba, o mes jam padėti negalime?

Pacientės duktė

Gydytojo atsakymas

Sunku diskutuoti, nežinant su kuo ir ar apie mūsų įstaigą. Mūsų įstaigoje yra prisirašiusios 47  90-metės ir vyresnės moterys. Apie kaimo darbus kolūkiuose labai gerai prisimenu ir pats dirbau tais sunkiais metais. Pas šeimos gydytoją patekti tikrai nereikia laukti savaitės –  balandžio 11 d. 16 val. talonų nėra tik pas vieną iš dešimties gydytojų. O po dienos pas bet kurį gydytoją galima patekti. Dėl aikštelių sprendimus priimame ne mes. Sunkesnius ligonius mašina atveža prie įėjimo durų. Ligoninė nėra globos namai – guldomi ligoniai, kuriems reikia stacionarinės pagalbos. Ligoniai, sunkiai judantys, neturintys transporto atvykti, atvežami į polikliniką su mūsų transportu. Neštuviniai ligoniai transportuojami greitosios pagalbos transportu. Liftas – vienas poliklinikoje ir veikia, vežimėliai yra, esant reikalui, ligoniai pervežami iš kabineto į kabinetą arba į priėmimo kambarį. Mūsų įstaigoje nėra siuntinėjama iš kabineto į kabinetą. Jeigu reikalinga specialisto konsultacija, tai nukreipiame pas specialistą, o kur vyks ligonis – jo pasirinkimas.

Jūsų mama yra labai geras žmogus, tiek daug padarė savo vaikams, kažkiek reikia grąžinti savo triūso mamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų