Apleistų automobilių savininkams gresia baudos

Apleistų automobilių savininkams gresia baudos

Virginija Jacinavičiūtė

Gausus snygis išryškino­ pro­b­lemą, su kuria susiduria dau­giabučių gyventojai. Kiemuose pa­sitaiko automobilių, kurie nejudinami stovi ištisus mėnesius. Palikti ir pamiršti automobiliai pykdo gyventojus, kurie grįžę namo neranda, kur pastatyti automobilio.
Vasario viduryje su šia problema ėmė tvarkytis Vilniaus sa­vivaldybė, kuri paskelbė, kad ilgą laiką neeksploatuojami ir neturintys šeimininkų automobiliai išvežami į saugojimo aikšteles. Taip siekiama, kad atsirastų daugiau stovėjimo vietų. Tie, kurie kas vakarą vargsta ieškodami, kur pastatyti automobilį, tokiu sprendimu patenkinti, kiti sako, kad dauguma žmonių dirba namuose, todėl automobiliu nesinaudoja. Vilniečiai akcentuoja, kad karantino metu ribojamas eismas tarp savivaldybių, todėl žmonėms, gyvenantiems mieste, automobilio neprireikia.

Kol vieni automobiliai stovi nejudinami, kitų vairuotojai neranda
kur pastatyti savo automobilių

Matyt, teisūs gyventojai, sakantys, kad karantinas – ne pats tinkamiausias metas spręsti­ ne­eks­ploatuojamų automobilių problemą. Bet ne mažiau teisūs ir tie, ku­rie mano, jog mėnesių mėnesius nejudinamiems automobiliams ne vieta ir taip sausakim­šuose daugiabučių kiemuose.
Elektrėnų gatvėse taip pat gausu storomis pusnimis padengtų automobilių. Kai kurie jų neeksploatuojami daug ilgiau, nei tęsiasi karantinas. Pavyzdžiui, Šviesos g. 6 namo kieme vienas automobilis jau kelis mėnesius stovi be valstybinių numerių.
Kaip turėtų elgtis gyventojai, pastebėję apleistus automobilius, pakomentavo Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Edgaras Telins­kis: „Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 414 str. (Neeksploatuojamų transporto priemonių laikymas bendrojo naudojimo vietose) numato atsakomybę už neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymą bendrojo naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo nesiėmimo priemonių ja pasirūpinti.

Edgaras Telinskis

Administracinio nusižengimo­ protokolus už šį pažeidimą surašyti gali policijos ir savivaldybių administracijų pareigūnai.
Todėl gyventojai, pastebėję bendro naudojimo vietose stovinčius neeksploatuojamus automobilius, gali pateikti pranešimus Elektrėnų policijos komisariatui arba Elektrėnų savivaldybės administracijai.“
Neprižiūrimų automobilių sa­­vininkai gali būti baudžiami pi­niginėmis baudomis nuo 70 iki 140 eurų. O už pakartotinį nusižengimą gresia bauda nuo 140 iki 300 eurų. Bet jei šeimininko nustatyti nepavyksta, tuomet nėra kam skirti nuobaudos. Be to, teismo sprendimu tokios transporto priemonės gali būti konfiskuojamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų