Apie Aplinkos apsaugos komiteto posėdį

Rugsėjo 14 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyko diskusija „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausiojo administracinio teismo nutarties ,,Dėl Kazokiškių sąvartyno uždarymo“, kurią iniciavo Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba. Susirinkime dalyvavo Aplinkos apsaugos komiteto nariai ir patarėjai, Aplinkos ministerijos ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento atsakingi darbuotojai, UAB „VAATC“ atstovai, Kazokiškių bendruomenė ir Vilniaus Sąjūdžio tarybos atstovai.

L. Kerosierius

Aplinkos ministerijos institucijų atstovai stengėsi įrodinėti, kad iki spalio  18 d. bus įvykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausiojo administracinio teismo nutarties ,,Dėl Kazokiškių sąvartyno uždarymo” reikalavimai ir sąvartyną galima bus eksploatuoti. Bendruomenės ir Sąjūdžio atstovai teigė, kad daugelį kartų aukštoms Lietuvos institucijoms rašė laiškus apie netinkamą problemų sprendimą. Kai kurie Seimo nariai palaikė ministerijos institucijų ir verslo atstovų teiginius, kai kurie – bendruomenės ir Sąjūdžio nuomonę.

Nepavykus komiteto nariams apsispręsti į posėdį po pietų buvo iškviesti aplinkos viceministras A. Spruogis ir kiti atsakingi darbuotojai. Atvykėliai palaikė savo darbuotojų poziciją.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas pateikė posėdžio protokolo ir nutarimo projektą.

Už nutarimą balsavo J. Šimėnas ir A. Stancikienė, prieš – V. Babilius, susilaikė – S. Giedraitis ir J. Urbonavičius. Taip pasiskirsčius balsams komitetas jokio sprendimo nepriėmė.

Reikia manyti, kad valstybės institucijų ir verslo atstovai liko labai patenkinti balsavimo rezultatais, nes jiems komitetas paliko laisvę veikti savo nuožiūra ir svarbiausia, kad apsaugojo  pareigūnus, atsakingus už šių klausimų sprendimą, nuo patraukimo atsakomybėn.

Neteisėtai veikiantis sąvartynas iki spalio 18 d. priiminės atliekas. Kas vyks toliau, sužinosime po spalio 18 d. Iki tos dienos dar džiūgaus Aplinkos ministerijos ir verslo atstovai, o vietiniai gyventojai kentės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų