Apdovanoti kraštiečiai

Apdovanoti kraštiečiai

Lapkričio 23-ąją Lietuva minėjo Kariuomenės dieną. Visoje šalyje vyko šventiniai renginiai, kuriuose gausiai dalyvavo patriotizmo nestokojantys piliečiai. Kariuomenės šventės proga buvo įvertinti pasižymėję asmenys, tarp jų ir du mūsų jau kalbinti herojai.

Lapkričio 23-ąją Vilniaus karininkų ramovėje I laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ apdovanotas savanoris, buvęs Trakų bataliono vadas Romas Chodosevičius.

R. Chodosevičius iki Nepriklausomybės atkūrimo griežtai pasisakė prieš sovietinę santvarką, už tai 1984 m. buvo pašalintas iš Vilniaus politechnikumo, persekiotas tarybinėje armijoje. Dėl KGB persekiojimų 1989 m. pasikeitė pavardę. Jis buvo aktyvus Sąjūdžio veikloje: platino „Sąjūdžio žinias“ organizuojamuose mitinguose, akcijose, taip pat dalyvavo Lietuvos Laisvės Lygos veikloje. 1990 m. balandžio 25 d. įstojo į Lietuvos Sąjūdžio šaukiamų savanorių gretas. R. Chodosevičius priklauso pirmiesiems 2000 įregistruotiems tų laikmečio savanoriams – žaliaraiščiams. Nuo gegužės mėnesio iki liepos vidurio sostinėje visuomeniniais pagrindais saugojo svarbiausius Valstybinės reikšmės objektus, neatlyginamai saugojo Aukščiausiosios Tarybos rūmus, Lietuvos telekomą, Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Ministrų Tarybos Rūmus. 1990 m. vasarą buvo pakviestas dirbti į besikuriančią Aukščiausios Tarybos apsaugos Tarnybą, kuriai vadovavo A. Skučas. Čia jis dirbo iki 1991 m. sausio 17 d., buvo aktyvus Sausio 13-osios pasipriešinimo dalyvis.

Be įvairių Lietuvai naudingų darbų, R. Chodosevičius įkūrė savanorių kuopas, tarp kurių buvo Vievio bei Semeliškių kuopos.

Buvęs savanoris R. Chodosevičius apdovanotas antrąjį kartą – jam anksčiau buvo įteiktas 1991 m. Sausio 13-osios atminimo medalis

Lapkričio 24 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko „Lietuvos karžygio“ apdovanojimai, skirti pagerbti kilniais poelgiais ne tarnybos metu pasižymėjusius Lietuvos karius ir krašto apsaugos sistemos darbuotojus.

Lietuvos kariuomenės vado iniciatyva konkursas vyko jau devintąjį kartą.

A4S 1479Pasinaudodamos proga Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė Sigita Stonkienė ir Vilniaus draugijos pirmininkė Rasa Buikienė apdovanojo buvusią elektrėnietę kapitonę Svają Degutienę už asmeninį pavyzdį gerais darbais keisti žmonių likimus.

Svaja Degutienė, užauginusi savo vaikus, dabar namų židiniu dalinasi su trimis globojamais vaikais. Birutietės ilgalaikį Svajos įsipareigojimą – prisiimti atsakomybę už vaikų globą – įvertino padėkos raštu ir specialiu prizu.

Parengė Virginija Jacinavičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų