Analitikas R. Rudzkis: šie metai bus geresni

Analitikas R. Rudzkis: šie metai bus geresni
Ekonominis nuosmukis, ko gero, jau trečius metus yra ne tik populiariausia virtuvinių pokalbių tema, bet ir išaugusio dėmesio įvairių ekonomistų paskaitoms priežastis.

Nemažo elektrėniečių dėmesio sulaukė ir Elektrėnų bibliotekos salėje „DnB Nord“ banko vyriausiojo analitiko prof. Rimanto Rudzkio vasario 9 d. skaityta paskaita „Lietuvos ekonomikos prognozės“.

Gražina
Radzvilavičiūtė

„Pastaruosius dvejus metus teko pasakoti vien apie blogus dalykus, tačiau manau, kad 2011 m. įvertinus viską, bus geresni“, – paskaitoje kalbėjo R. Rudzkis. Pernai Lietuvos ekonomiką gelbėjo stabilus eksportas, o šiemet, kaip prognozuoja analitikas, jis augs ir toliau, be to, bankai jau turėtų pradėti laisvinti iki šiol užrištą paskolų krepšelį. Laukiama, kada įmones pasieks Europos Sąjungos pinigai – projektai esą jau parengti ir patvirtinti, telieka sulaukti lėšų.
R. Rudzkis prognozuoja, jog jau nuo balandžio ims mažėti nedarbas. Tik, deja, to priežastis bus ne geresnius rezultatus rodanti ekonomika ar atsigaunantis verslas, o auganti Lietuvos gyventojų emigracija.
Daugeliui rūpėjo augančios maisto produktų kainos: juk pajamos išlieka tokios pat, o išlaidos maistui – nuolat didėja. O čia dar ir gandai apie dvigubai pabrangsiantį cukrų… R. Rudzkis išskyrė dvi nesibaigiančio kainų šuolio priežastis, juk, pasak analitiko, maisto kainos velniškai sparčiai kyla visame pasaulyje. Pirmoji yra klimato pokyčiai, dėl kurių Jungtinėse Amerikos Valstijose, Rusijoje, Australijoje ir Argentinoje labai sumažėjo derlius. Antroji – augančios Kinijos ir Indijos ekonomikos. Pagerėjus gyvenimo kokybei šiose šalyse augo vartojimas, vis daugiau gerybių iškeliauja būtent į šias šalis. Manoma, jog neramumus Tunise ir Egipte išprovokavo staigiai ir smarkiai išaugusios būtiniausių maisto produktų kainos.
Paskaitą analitikas baigė nuramindamas susirinkusiuosius, jog kaip niekada anksčiau išaugęs mūsų valstybės prasiskolinimas nėra nei blogas, nei geras dalykas: jei mums skolina, vadinasi, mumis tiki, ir niekas nesitiki, kad kada nors tokios skolos bus grąžintos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų