Akordeono muzikos garsai pajūryje

Akordeono muzikos garsai pajūryje

Jau 18-ąjį rugpjūtį (1-7 dienomis) į Palangos S. Vainiūno muzikos mokyklą rinkosi akordeonistai ir akordeono muzikos mylėtojai į kasmetinį Tarptautinį akordeono festivalį seminarą-praktikumą „PALANGA 2012“, rengiamą Lietuvos akordeonistų asociacijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.
Šiame, jau daugelio pamėgtame renginyje, skambėjo džiazas, originali šiuolaikinė, pramoginė muzika, klasikinių transkripcijų pavyzdžiai, lengvoji-estradinė muzika, o savo talentu pasidalino svečiai iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Vienas iš svečių, palikusių neišdildomą įspūdį kiekvieno klausytojo atmintyje, perspektyvus, talentingas jaunos kartos atlikėjas, daugiau nei 20 tarptautinių konkursų laureatas iš Maskvos Josif Puric, sužavėjęs neįtikėtinai virtuoziška atlikimo technika, tobulu instrumento valdymu ir menišku kūrinių išpildymu.  Kvintetas iš Lenkijos ,,Tanguillo” pristatė festivalio klausytojams tango programą, kurioje vyravo legendinio Astor Piazzolla kūriniai. Scenoje taip pat išvydome jungtinį tarptautinį akordeonistų orkestrą “Tremolo” (Lietuva, Estija, Latvija). Savo atliekama muzika klausytojus džiugino ir Lietuvos muzikos mokyklų, bei konservatorijų akordeonistai.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, sukaupta patirtimi dalinosi žymūs akordeono pedagogai.  Buvo vedamos atviros meistriškumo pamokos (Masterclass), skaitomi metodiniai pranešimai aktualiausiomis temomis, buvo vedamos paskaitos bei atviros diskusijos. Šį kartą pedagogai ir lektoriai atvyko iš Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.
Šiame festivalyje-seminare dalyvavo ir Vievio meno mokyklos akordeonistai: Ernestas Čižas, Rūta Jukavičiūtė, Rasa Matuliūkštytė, Vytautas Sindaravičius. Savo atliekama muzika jaunieji atlikėjai pasidalino su festivalio klausytojais ir sulaukė ypač teigiamų įvertinimų net tik iš savo bendraamžių, bet ir iš garbių Lietuvos akordeono pedagogų-profesorių. Smagu pažymėti, kad Vievio miestelio vardas vis dažniau ir garsiau ima skambėti akordeono muzikos padangėje.
Ypač daug įspūdžių mokiniams paliko atviros meistriškumo pamokos su garbiais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogais: doc. Raimondu Sviackevičium ir prof. Eduardąu Gabniu.  Pasitikrinę savo jėgas, pasisėmę daug naujų idėjų ir minčių, sulaukę daug teigiamų ir paskatinančių žodžių, jaunieji Vievio akordeonistai įgavo dar daugiau ryžto siekti užsibrėžtų tikslų.
Na, žinoma, kokia kelionė į Palangą gali būti be maudynių jūroje! Pasilepinę karšta Palangos saule, šiltomis jūros bangomis, pasisėmę daugybe neišdildomų įspūdžių, nors ir pavargę, bet labai laimingi grįžome į Vievį. Nuostabu, kai ir muzika, ir poilsis, ir draugai yra kartu.

Vievio meno mokyklos akordeono mokytoja Sigutė Gervienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų