Akcizinių prekių apyvartos kontrolė Vievio seniūnijoje

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, siekdami užkardyti teisės pažeidimus, susijusius su neteisėtu įgytų akcizais apmokestinamų prekių gabenimu, laikymu bei realizavimu bei turėdami informacijos apie neteisėtą prekybą tabako gaminiais, sausio 6 d. Vievio seniūnijoje vykdė prevencinę priemonę.

Jos metu Vievyje, individualios įmonės, turinčios leidimą verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais, kioske buvo rasti du cigarečių „Minsk“ pakeliai su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Todėl bus sprendžiamas klausimas dėl ekonominės sankcijos taikymo šiai įmonei už Tabako kontrolės įstatymo pažeidimą. Priėmus sprendimą bus informuota Vilniaus aps. Valstybinė mokesčių inspekcija dėl akcizo mokesčio perskaičiavimo, pažeidėjai privalės sumokėti ne vien tik baudą, bet ir akcizo mokestį.
Tą pačią dieną  atlikus kontrolinį pirkimą, Vievio seniūnijos gyventoja T. P. (gim. 1944 m.) pareigūnams pardavė du pakelius cigarečių „Maksim“ su Rusijos Federacijos banderolėmis. Dėl akcizais apmokestinamų prekių realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką, buvo pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 straipsnį (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką).
Policija primena gyventojams, kad už  akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo tvarkos pažeidimus gresia baudos iki 20 tūkst. litų  su prekių konfiskavimu. Pagal mūsų valstybės įstatymus, gali būti konfiskuojama ir transporto priemonė, kuria šios prekės buvo gabenamos.
Pareigūnai dėkoja gyventojams už  teikiamą vertingą  informaciją ir ragina nelikti abejingiems tokiems pažeidimas, būti aktyviems ir  pranešti policijai apie daromas neteisėtas veikas telefonais 02, 112 (iš mobiliojo telefono), (8 528) 34000 arba pasitikėjimo telefonu (8 528) 39637.  

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų  PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų