Abromiškės laukia permainų

Abromiškės laukia permainų
Abromiškių bendruomenė šiuo metu gyvena permainų laukimu. Po savivaldybės tarybos sprendimo dėl jų kaimo priskyrimo atskirai seniūnaitijai jie laukia seniūnaičių rinkimo datos. Dabar bendruomenė rinks savo kandidatą.

O darbo ateityje nusimato ir bendruomenei, ir seniūnaičiui. Pavasarį turėtų būti pradėti svirno atstatymo darbai, o kaip naujasis svirnas bus eksploatuojamas – jau bendruomenės reikalas.
Sausio 29 d. į bendruomenės aktyvo susirinkimą, vykusį bendruomenės pirmininko Gintaro Vanago namuose, atvyko seniūnas Antanas Šalkauskas, Vietos veiklos grupės valdybos narė Giedrė Tomkevičiūtė – Kalinauskienė, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejaus etnografė Ona Šakienė. Susirinkimo tikslas buvo aptarti, ką bendruomenė veiks atstatytame naujajame svirne.
Minčių draugiškiems bendruomenės nariams netrūko. Pirmiausia, žinoma, svirne turi būti įsteigtas kraštotyros muziejus. Taip yra visuose bendruomenių namuose tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, kur lankėsi Vietos veiklos grupės nariai. O. Šakienė, turinti patirties eksponatų rinkime ir muziejaus steigime, jau pirmojo pokalbio metu užkrėtė abromiškiečius ieškoti savo namuose istoriją menančių daiktų. Juos, pasirodo, dar ne visus surinko kiti muziejai. Bendruomenė svarstė ir apie tai, kad svirnas prižiūrėtas bus tik tada, jei ten nuolat budės darbuotojas. O norint išlaikyti dirbantį žmogų, reikia ir veiklos prasimanyti. Pirmiausia, žinoma, čia bursis saviveiklininkai. Juk Abromiškėse ne tik daug balsingų, dainą mylinčių žmonių gyvena, bet yra ir aktyvaus jaunimo. Bendruomenei reikia veiklos, susijusios su lietuviško maisto kultūros paveldu. Juk veiklias bendruomenes visada aplanko svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulio. Svečius Abromiškėse nuo seno buvo įprasta pavaišinti kuo nors neįprastu. O ir suvenyrų svečiai visada nori lauktuvėms į namus parvežti. Žodžiu, planų, minčių, svajonių pilnos abromiškiečių galvos.
Todėl susirinkime bendruomenė nutarė savo planus apibendrinti, sudėti į projektą ir teikti Vietos veiklos grupei pagal strategijoje įvardintus prioritetus. Susirinkime buvo išrinkti projektų koordinatorius ir buhalteris.
Svirnas bendruomenei duris atverti turėtų maždaug po pusantrų metų. To abromiškiečiai lauks jau surinkę eksponatus muziejui, įsigiję kultūros paveldui tinkančius baldus. Savivaldybė jau yra laimėjusi projektą ir gavusi lėšų dar ir sporto aikštelės įrengimui šalia svirno. Jei abromiškiečių entiuziazmas neužges, gal bus surasta galimybių svirne įrengti ir sanitarinius mazgus. Gerų permainų Elektrėnų priemiesčiui, dar vis Abromiškių kaimu vadinamam, laukti teks jau ne ilgai.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų