Žiūrovus papirko dainos ir sąmojis

Žiūrovus papirko dainos ir sąmojis

Virginija Jacinavičiūtė

Žmonės mėgsta liaudišką muziką. Tai patvirtina neblėstančio populiarumo kapelų šventė-varžytuvės, kurios šiemet suorganizuotos jau 28-ąjį kartą. Į liaudiškos muzikos ritmą trypė ir kartu žinomas dainas elektrėniškiai traukė spalio 16-ąją Elektrėnų kultūros centre.

Scenoje pasirodė penki kolektyvai, kurie stengėsi parodyti tai, ką labiausiai moka, kad pelnytų žiūrovų simpatijas ir balsus. Šiemet varžytuvėse koncertavo kolektyvas „Radvija“ iš Radviliškio, „Jaunimėlis“ iš Vilniaus, „Smilga“ iš Kauno, „Geri vakarai“ iš Kaišiadorių ir „Konkordas“ iš Semeliškių. Mūsų savivaldybei atstovaujantis „Konkordas“, kuriam vadovauja Adolfas Blažonis, varžytuvių vakarą turėjo dvigubą šventę. Prieš metus kapela buvo ką tik susibūrusi ir pirmą kartą grojo varžytuvėse kaip apšildanti grupė, o per šių metų varžytuves paminėjo pirmąjį gimtadienį.

Išklausę visų kapelų pasirodymus, žiūrovai buvo pakviesti balsuoti į fojė. Čia jų laukė tautiškais rūbais apsivilkusios merginos su pintais krepšeliais, ant kurių buvo prikabinti kapelų pavadinimai. Balsavimas paprastas – kuriame krepšyje daugiausiai bilietų ir pakvietimų – tas ir laimėjo.

Netrukus paaiškėjo, kad didžiausią įspūdį žiūrovams paliko „Radvija“. Šis kolektyvas elektrėniškius papirko savo muzikine – rinkimine – gyvenimiška istorija apie Kazytę, kurioje netrūko nei sąmojo, nei smagių dainų ir pajuokavimų. Taip jau sutapo, kad prizą kolektyvui įteikė mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas, taip pat kilęs iš Radviliškio. Charizmatiškieji renginio vedėjai Rimutė Avižinienė ir Jonas Bajoriūnas, savo žaismingomis šnekomis linksminę žiūrovus, ir šioje vietoje rado kaip pajuokauti. Ar tik nebus A. Vyšniauskas prie kraštiečių laimėjimo prisidėjęs, bandė mintį pakišti. Linksmai pakrizenus ir pasijuokus, apdovanojimai tęsėsi, visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos, kurias įsteigė meras Kęstutis Vaitukaitis.

Nedaug nuo laimėtojų atsiliko mūsų savivaldybės kolektyvas „Konkordas“.

Renginio sumanytoja ir puoselėtoja, Elektrėnų kultūrinių renginių organizatorė Vida Ališauskienė neslėpė savo simpatijų kolektyvui „Jaunimėlis“, atstovaujančiam Vilniaus universitetui (vad. Bronislovas Glovickis). Kolektyvas atliko įvairių regionų ir laikotarpių muziką, o į dainų sūkurį įtraukė ir visus klausytojus. Didelį įspūdį žiūrovams paliko vis rečiau skambanti ir puikiai atlikta sutartinė.

Prie kapelų šventės-varžytuvių prisidėjo visa komanda Elektrėnų kultūros centro darbuotojų. Centro dailininkė Onutė Varanauskienė profesionaliai papuošė sceną, kuri tądien virto kaimo sodybos kiemu, apjuostu tvora, o ant medžio kybojo raudonskruosčiai obuoliukai. Šventės įgarsinimu rūpinosi Denisas Kulumbegašvili, o apšvietimu – Vitas Umbrasas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų