Žibuoklės Šliažienės ir Gabrielės Lazauskienės tapybos parodos „Kontrastai“ atidarymas

Žibuoklės Šliažienės ir Gabrielės Lazauskienės tapybos parodos „Kontrastai“ atidarymas

Žibuoklė Šliažienė ir Gabrielė Lazauskienė parodos atidaryme

Gegužės 3 d. Abromiškių dvaro svirne atidaryta Žibuoklės Šliažienės ir Gabrielės Lazaus­kienės tapybos paroda „Kontrastai“. Parodą organizavo Elektrėnų krašto muziejus. Atidaryme dalyvavusios menininkės pristatė savo darbus susirinkusiems svečiams, atsakė į užduotus klausimus. Žibuoklė ir Gabrielė – mama ir dukra, puikiai įvaldžiusios tapybos technikas.
Žibuoklė tapyti pradėjo nuo 2014 m. Vilniaus dizaino mo­kymo centre. 2017 m. ji priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyrių, jai suteiktas tautodailininkės vardas. Dailininkė nuolatos dalyvauja meno parodose, pleneruo­se, meno konkursuose. Pagrindinė paveikslų tema – gamtos ir miesto peizažai. Labiausiai patinka tapyti aliejiniais dažais, akrilu, pastele. Taip pat Žibuoklė dekoruoja stiklo gaminius. Tapyba jai atveria gamtos pažinimo džiaugsmą ir nuostabų spalvų pasaulį.

Parodos atidarymas

Gabrielė 2014 m. baigė Vilniaus dizaino mokymo centrą, 2017 m. įgijo profesinį interjero dizaino bakalaurą Vilniaus dizaino kolegijoje. Dailininkės akvarelės darbai dalyvavo tautodailės parodoje „Auksinis vainikas“, ji yra pristačiusi vieną asmeninę akvarelės darbų parodą, vedė akvarelės dirbtuves mokykloje. Pati Gabrielė apie savo kūrybą sako: „Manęs dažnai paklausia, kaip aš nupiešiau ar nuliejau savo paveikslus, kaip pasirinkau temą ar kokias technikas naudojau. Bet dažniausiai aš neturiu atsakymo, nes kuriu iš jausmo ir emocijos. Spalvos pačios pasirenka mane, tačiau daugiausiai ranka linksta prie mėlynų ir žalsvų atspalvių. Šių spalvų aš ieškau gamtoje, kuri yra mano pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Ten aš randu daug savęs ir jaučiu, kaip gamtos motyvai geriausiai geba atspindėti mano vidinį pasaulį. Kūryba man padeda nutildyti minčių triukšmą, pasinerti į tylą ir nurimti.“
Ž. Šliažienės ir G. Lazauskie­nės tapybos paroda „Kontrastai“ Ab­romiškių dvaro svirne (Sanatorijos g. 32, Abromiškės) veiks iki birželio 30 d.

Elektrėnų krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų