Vievio moterų sambūriui – 15 metų!

Vievio moterų sambūriui – 15 metų!

Vievio kultūros centro salėje, scenos gilumoje – didelė raudona širdis, sudaryta iš mažesnių širdelių. Širdies centre – skaičius 15. Tai ne šiaip sau skaičius. Jis simbolizuoja tai, kad Vievio vyresniojo amžiaus moterys, susibūrusios į sambūrį „Ieva“, mini jau 15-ąsias savo veiklos metines.

Šia proga  ir susirinko senjoros salėje. Visos pasipuošusios, švytinčiomis akimis, draugiškos ir gerai nusiteikusios. Visos užsiėmusios šventiniu pasiruošimu: ant sienų kabino ir ant stalų dėliojo savo rankdarbius. O jų buvo daug ir gražių: tai siuvinėti paveikslai (Charūnienės), spalvotais raštais išmargintos kojinės ir pirštinės (Stančikienės), karoliukais puoštos riešinės ir puošnios sagės (Sinkevičienės), nertos  skrybėlaitės ir servetėlės (Diatlovienės), lino rankšluosčiai (Lickūnienės), parinktinio audimo lovatiesės ir kilimėliai (Lebednykienės). Beje, jos nunerti švelniapūkiai šalikai ir žaismingi kačiukai irgi labai derėjo prie bendros parodos. Atskiras parodos stalas buvo skirtas konkrečiai „Ievos“ sambūriui. Tai klubo metraštis – albumas, laikraščių iškarpos apie sambūriečių 15 metų veiklą, garbės raštai, padėkos ir kiti apdovanojimai, gauti už dalyvavimą įvairiuose renginiuose.

Kol vienos moterys ruošė parodą, kitos puošė stalus, dėliojo užkandėles, virė arbatą, degė žvakes. O matomiausioje vietoje puikavosi didžiulis varškės pyragas su šventiškai papuošta degančia žvake. Šalia – visomis spalvomis žydėjo gėlės. Tai gėlių puokštės, kuriomis nešini rinkosi vakaro svečiai – Vievio neįgaliųjų draugijos pirmininkė M. Pacevičienė, Vievio kelių muziejaus direktorius J. Stepankevičius su žmona, pramogų ir sporto klubo „Vievio žiedas“ vadovas S. Girčys, bibliotekos atstovė V. Maželienė, Vievio bendruomenės santalkos atstovas A. Uginčius, kultūros centro darbuotojos N. Leonavičienė ir A. Stepankevičiūtė, muzikantai broliai V. ir S. Kazlauskai.

Svečiai gėles teikė šventės šeimininkei – „Ievos“ klubo įkūrėjai ir vadovei Z. Lickūnienei. O ji, būdama kukli, vis patikslindavo, kad visos gėlės, sveikinimai ir palinkėjimai skirti visoms moterims. Net savame pranešime ji akcentavo ne nuveiktus darbus, aplankytus renginius ar vietoves (beje, apie tai plačiau buvo galima paskaityti laikraštyje „Elektrėnų kronika“ Nr. 9, klubo narės K. Naprienės straipsnyje), o apie klubo moteris, apie jų visų indėlį į bendrą sambūrio veiklą.

Buvo prisimintos ir tos, kurios jau išėjusios Anapilin. Garsinant jų vardus vadovė susigraudino iki ašarų. Pagerbiant savo drauges tylos minute ne vienos akyse irgi kaupėsi ašaros.

Gražiausi moterų padėkos žodžiai buvo skirti svečiui J. Stepankevičiui, kurio dėka ištisą dešimtmetį moterys turėjo galimybę rinktis Vievio kelių muziejaus patalpose. O ir dabar jis visada randa laiko pabendrauti, suteikti paramą arba bent geru, paskatinančiu žodžiu palaikyti. Ir šį šventinį vakarą jo palinkėjimai, humoristinės eilės ir pašmaikštavimai sukėlė daug juoko. Pajuokavimus keitė bendros dainos, šokiai ir rateliai. Broliai Kazlauskai vos spėjo pildyti moterų pageidavimus atlikdami ne tik naujas, bet ir seniai pamirštas dainas.

Vakaro metu tradiciškai buvo pagerbtos mėnesio gimtuvininkės, kurių kovo mėnesį buvo net keturios. Visoms buvo įteiktos gėlės. Malonią staigmeną padarė kultūros centro darbuotoja N. Leonavičienė, perskaičiusi 2002 m. lapkričio 15 dienos žurnalistės G. Žigutienės straipsnį, skirtą sambūrio 5-ųjų metinių minėjimui. Švenčiant dešimtąsias metines mokytoja-literatė R. Leonavičienė buvo sukūrusi eilėraštį, kurį dabar vėl priminė A. Dinapienė, nes šio eilėraščio autorė pati dėl ligos šventėje nedalyvavo. 15-ųjų metinių proga klubui savo eiles skyrė ir K. Naprienė.

Visų nuotaika buvo pakili ir šventiška, todėl ilgai nesinorėjo skirstytis. O pabaigoje – moterys su lauktuvėmis aplankė namuose tas, kurios pačios negalėjo ateiti.

Likome dėkingos visiems, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą; bet apgailestaujame, kad ne visi kviesti rado laiko ar noro atvykti į mūsų šventę. O mes esame nusiteikusios bendrauti ir ateityje, savo gretas papildydamos vis naujomis narėmis.

Karolina Naprienė

Sambūrietė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų