Vievio miesto bibliotekos ir Šiaurės šalių bibliotekų draugystė

Vievio miesto bibliotekos ir Šiaurės šalių bibliotekų draugystė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tarytum vienas renginys, kuriame sutartu laiku daugelyje Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų vyksta Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai vaikučiams, jaunimui ir suaugusiems.

PB160209Kiekvienais metais į šią iniciatyvą įsitraukia tūkstančiai institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos šalių regiono. Šį projektą Lietuvoje kasmet kuruoja Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras. Šių metų tema – „Ateitis“, tad ir Vievio biblioteka su Vievio pradinės mokyklos, Vievio meno mokyklos, Vievio dienos centro vaikučiais bei bendruomene mielai vykdė kultūrines veiklas.

Vievio meno mokyklos moksleivių darbai – robotai iš popieriaus – puošė bibliotekos aplinką, vyko literatūrinė paroda ir bibliografinė apžvalga „Spausdinto žodžio palikimas ateičiai“ Suaugusiųjų skyriuje, mat turime sukauptų emigravusių į Šiaurės šalis kraštiečių spausdintų dovanų, ir Šiaurės šalių rašytojų literatūrinė paroda „Ateitis“ Vaikų skyriuje.

Renginys Vaikų skyriuje „Mano ateities profesija“ sulaukė itin didelio susidomėjimo – lankėsi Elektrėnų VPK uniformuoti atstovai. Svečiai itin informatyviai pristatė galbūt daugelio vaikučių ateities profesiją, demonstravo policijos kasdieninį inventorių, t.y. antrankius, lazdą, leido pasisvečiuoti policijos automobilio karceryje…

Na, o Šiaurės šalių bibliotekų savaitės 2016 uždarymą vainikavo kraštiečių Sonatos Apanavičienės ir Agnės Landžiūtės pasakojimai, nuotraukų, eksponatų demonstravimas iš kelionės po Islandiją. Pasak viešnių, Islandijoje bibliotekos – šiauriečių traukos centrai, bet ir Vievio miesto biblioteka gali tik pasigirti savo skaitytojų bei lankytojų gausa, nuolatiniu bendruomenės pritarimu ir skatinimu vykdant kultūrinę informacinę sklaidą.

Šiaurietiška renginių savaitė prabėgo akimirksniu, bet kitais metais mes vėl būtinai susitiksime, vėl skanausime saldainius „Meška šiaurėje“, dovanosime vieni kitiems gerą nuotaiką, tikiu, Vievio meno mokyklos moksleivių darbai puoš bibliotekos salę.

– Iki pasimatymo, – sako jums vaikystės lėlytė Pepė Ilgakojinė…

Dėkoju kolegoms, viešnioms Sonatai ir Agnei bei visiems, kurie šitaip nuoširdžiai bendradarbiavote šiaurietiškame renginių maratone.

Inga Sūnelaitienė,

Vievio m. bibliotekos vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų