Vievio gyventojo namuose aptikta kontrabandinių cigarečių

Rugsėjo 1 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK) Prevencijos poskyrio pareigūnai, turėdami informacijos dėl neteisėtos prekybos tabako gaminiais, vykdė prevencinę priemonę.

Priemonės metu Elektrėnų sav., Vievyje, J. R. namuose rasta ir paimta 95 pakeliai cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis ir 3,7 l skaidraus skysčio, turinčio alkoholio kvapą.    
Pradėtos administracinio teisės pažeidimo bylos teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 163 (2) str. (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką) 2 dalį (,,<…> veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu) ir 177 (2) str. (nedenatūruoto etilo alkoholio, denatūruoto etilo alkoholio, techninio etilo alkoholio ir jų skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas, pardavimas ar kitoks realizavimas neturint leidimo).
Primename, kad Lietuvos Respublikos ATPK 1772 numato, kad nedenatūruoto etilo alkoholio, denatūruoto etilo alkoholio, techninio etilo alkoholio ir jų skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas, pardavimas ar kitoks realizavimas neturint leidimo, jeigu neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių litų. Didesnė bauda numatyta asmenims, pakartojusiems šį nusižengimą.
Taip pat šiame straipsnyje numatytas įspėjimas gyvenamųjų ar kitų patalpų savininkams už tokių patalpų suteikimą minėtiems alkoholiniams gėrimams gaminti ar laikyti. Pakartojus šį pažeidimą, asmuo baudžiamas bauda nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų.
Policija tikisi ir prašo savivaldybės gyventojų būti pilietiškiems ir nelikti abejingiems daromoms nusikalstamoms veikoms, o apie kiekvieną žinomą tokią nusikalstamą veiką pranešti policijai telefonais 02, 112 (iš mobiliojo ryšio telefono), (8 528) 34 000 arba pasitikėjimo telefonu (8 528) 39 637.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų