Vievietis Juozas Rukšta užaugino pomidorą milžiną

Vievietis Juozas Rukšta užaugino pomidorą milžiną

Virginija Jacinavičiūtė

Vievietis Juozas Rukšta  jau net neprisimena, kada pradėjo verstis daržininkyste. Pardavėja Rasa sako buvusi dar maža mergaitė, kai žaisdavo šalia kaimyno šiltnamių ir girdėdavo prašymus nesudaužyti šiltnamio, kuriame kasmet 30 kv. m plote buvo auginami pomidorai ir agurkai.
Šiais metais J. Rukštą nustebino pomidoras milžinas. Auginęs jį visą vasarą, rugpjūčio 8-ąją jį nuskynė ir atkeliavo pasverti į parduotuvę Jaunystės gatvėje.  Keistų formų pomidoras svėrė net 1 kg 148 g. J. Rukšta sakė jau daug metų auginantis šiuos pomidorus, pats surenka iš pomidorų sėklas, kurias kitąmet sodina. O sodina pomidorus ankstyvą pavasarį, kad šalnos nepažeistų augalų, senolis šiltnamyje sumūrijo krosnelę, kuri apšildo šiltnamį.
Į 86-uosius metus kopiantis senolis augina ne tik pomidorus. Šiais metais pasisodino ir 40 daigų kopūstų, anksčiau jų sodindavo net 100 vienetų. Didelio namo kieme dar karaliauja 10 vištų ir gaidys, trijuose aviliuose dūzgia bitutės.
Jau pusantrus metus Juozas visu ūkiu rūpinasi vienas. Užaugintomis gėrybėmis senolis pasidalina su visais norinčiais. Jau suplanavo, kam atiduos kopūstų, kam padalins pomidorų.
J. Rukšta  dvidešimt metų dirbo staliumi Vievio malūne, tačiau po darbo mėgo ir darže pasikapstyti. Išėjęs į pensiją, šiam pomėgiui galėjo skirti dar daugiau laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų