Vieviečiai šventė Onines

Vieviečiai šventė Onines

Virginija Jacinavičiūtė

Oninės – pirmos rugių saujos ar pėdo supjovimo šventė. Nuo seno derlių nuimantiems žmonėms ši diena buvo labai svarbi. Oninių dieną  buvo atlikinėjamos įvairios apeigos. Dabar ši šventė minima tik simboliškai. Vievio kultūros centras suorganizavo Oninių šventę, skirtą 470-mečiui paminėti.

Nemažai vieviečių susirinko paklausyti kolektyvo iš Žaslių bei Vievio jaunimo grupės „Intro“. Visi vaišinti ant laužo virta žuviene.

Šventėje buvo pasveikintos ir varduvininkės – į Onines atvyko net aštuonios Vievyje gyvenančios Onos. Joms kultūros centro darbuotojos įteikė iš varpų pintus vainikus, o Vievio seniūnas tarė sveikinimo žodį, apgailestaudamas, kad tokio vardo neturi  vyriškosios giminės atstovai. Kiekvieną Oną seniūnas pasveikino asmeniškai, pabučiuodamas ranką.

Vievio kultūros centro kieme sekmadienį buvo švenčiamos ne tik Oninės, bet ir Vievio senjorų ansamblio „Ievaras“ 13-asis gimtadienis. Vievio kultūros centro darbuotojos įteikė šiam kolektyvui didelį juodos duonos kepalą. „Ievaras“ atsidėkojo dainomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų