Vietoj gatvės – krepšinis

Vietoj gatvės – krepšinis

Tris  mėnesius Sporto, turizmo ir pramogų centro sporto salėje virė aistros, bumbsėjo kamuoliai, spygavo sirgaliai, buvo džiaugsmo, ašarų, pykčio,  net traumų ir žaidėjų perpirkimų. Taip nuo spalio 4 d. vyko savivaldybės vaikų krepšinio turnyras „Vietoj gatvės – krepšinis“.

Julija KIRKILIENĖ

Beveik 300 savivaldybės moksleivių nuo 11 iki 18 metų po pamokų skubėjo į treniruotes, o varžybų dienomis kaimo vaikai po keletą kilometrų skubėjo į savo mokyklą, iš kurių kartais mokyklos, kartais centro, o kartais trenerių automobiliais buvo vežami į varžybas Elektrėnuose.

Turnyro finalas ir apdovanojimai vyko gruodžio 20 dieną. Iš 29 komandų į finalą pateko dvylika, kurioms ir atiteko diplomai, medaliai, dovanos, o trijų pirmąsias vietas laimėjusių komandų treneriams įteikti buvo krepšinio kamuoliai. Savo auklėtinių pergalėmis džiaugėsi Juozas Gudeliūnas iš Semeliškių, Vilmandas Palčiauskas iš Beižionių, Kęstutis Dringelis iš Vievio, Diana Niparavičienė iš „Versmės“ gimnazijos ir Visvaldas Ašmena iš Elektrėnų profesinio mokymo centro.

Nugalėtojais tarp mergaičių komandų tapo:  „Bitės“ iš Pastrėvio, užėmusios I vietą,  „Gija“ iš Beižionių  (II vieta) ir „Demoniukės“ iš Vievio (III vieta).

Vyrukų komandos rungtyniavo net trijose amžiaus grupėse. Nugalėtojais tapo 11-12 metų grupėje tapo Elektrėnų „Ciklonas“ (I vieta), Semeliškių „KK Valdžia“ (II vieta) ir  Beižionių „Gija“ (III vieta).

13-15 metų grupėje: I vieta atiteko komandai „BC Kalnas“ iš Semeliškių, II vieta – Beižionių „Gijai“, III vieta – „Baudėjams“ iš Elektrėnų.

16-18 metų grupėje : I vietą iškovojo „Versmė 2“, II vietą – „Versmės gimnazija“, III vieta atiteko Elektrėnų profesinio mokymo centro  komandai.

Įtemptos varžybos finale vyko tarp abiejų „Versmės“ gimnazijos komandų, kurias treniruoja ta pati trenerė – Diana Niparavičienė. Tik dviejų taškų persvara paskutinę minutę pergalę išplėšė komanda „Versmė 2“.

Turnyras „Vietoj gatvės – krepšinis“ organizuotas buvo vykdant Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kurią finansavo Sveikatos ministerija ir Elektrėnų savivaldybė.

Nustebintas turnyro sėkme Sporto, turizmo ir pramogų centro direktorius Kęstas Vitkauskas sako, kad tokį turnyrą organizuos ir kitais metais, net jeigu negautų finansavimo. Jau dabar planuoja, kad finalininkus reikėtų išaiškinti zonose, nes pradėję turnyrą nesitikėję sulaukti tokios gausos dalyvių.

Turnyro tikslai pasiteisino su kaupu: vaikams buvo suorganizuotas turiningas laisvalaikis, beveik tris mėnesius vaikai buvo atitraukti nuo socialiai nepageidaujamos veiklos, į turnyrą buvo įtraukti vaikai iš socialinės rizikos šeimų.

Pasak V. Palčiausko, ypač vaikai džiaugėsi tuo, kad galėjo susipažinti, susidraugauti su savivaldybės sportininkais, užmezgė pažintis tarpusavyje, suprato kolektyviškumo naudą, nes krepšinis – kolektyvinė sporto šaka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų