Viešnagė Seime

Viešnagė Seime
„Mes džiaugiamės, kad suplevėsavo trispalvė vėliava kaip mūsų tautos gyvybės ženklas! Visam pasauliui mes skelbiame: lietuvių tauta yra gyva tauta!

Lietuvių tauta yra gyva tauta. Ji nori būti savarankiška, niekieno batų nemindžiojama. Ji nori savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą ir reikalus. Ir mes tikime, kad prasidėję pasikeitimai atves mus į tą palaimingą Lietuvos ateitį – savarankišką tautos gyvenimą. Bet, brangieji, mokėkime laukti, mokėkime būti kantrūs, mokėkime vienas kitam kulnų nemindžioti. Mokėkime vienas kito nestumdyti, vienas kito neįžeidinėti.
Ateis rudenį pasėtam pasikeitimo želmeniui ir pavasaris, ir vasara, ir atneš pasikeitimo derlių mūsų tautai, palaimingąja jos ateitimi pasireiškiantį. Reikia, brangieji, mokėti ne tik kantriai laukti, bet kaip želmeniui ir augti. Laukimas – tai ne stagnacija, ne stovėjimas vietoje, tai augimas.“ (Iš kardinolo V. Sladkevičiaus pamokslo prie Vilniaus Katedros durų 1988 m. spalio 23 d.)
Vadovaudamiesi šiais gražiais ir prasmingais kardinolo žodžiais mes, Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai su istorijos mokytoja L. Pluščauskiene, ketvirtadienį, lapkričio 18 dieną, nuvykome į susitikimą Lietuvos Respublikos Seime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais. Iš viso iš Kaišiadorių, Trakų ir Elektrėnų savivaldybių mokyklų susirinko apie 280 dalyvių.
Signatarų klubo organizuojamame renginyje dalyviai ne tik apsilankė Lietuvos Respublikos Seimo Kovo11-osios salėje, bet ir klausėsi signatarų pranešimų įvairiomis Lietuvos valstybingumo temomis. Susitikime dalyvavo L. Šepetys, L. Sabutis, M. Laurinkus, A. Rudys, S. Pečeliūnas, N. Oželytė, N. Medvedevas, R. Survila.
Klausėmės pranešimų, o širdyje vis kirbėjo mintis: mes gyvensime dar geriau, dar gražiau, nes  to labai norime ir darysime viską, kad taip ir atsitiktų.

Eimantė Keko,
9 klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų