Verslą plečia per sunkmetį

Verslą plečia per sunkmetį

Sunkmetis Elektrėnų savivaldybę palietė gal mažiau nei kitus regionus. Ir tai ne tik todėl, kad savivaldybė nusidriekusi pusiaukelėje tarp didžiųjų miestų Vilniaus ir Kauno, ne tik todėl, kad gyvename geroje susisiekimo vietoje – šalia autostrados ir geležinkelio, o mus supa net kelios miškų urėdijos, bet ir todėl, kad  čia nuo seno gyveno arba atvyksta gyventi sumanūs bei drąsūs žmonės, nebijantys ant pečių užsikrauti verslininko naštos.  Todėl savivaldybėje gausu įmonių, kuriose dirba savivaldybės gyventojai, todėl ir savivaldybės biudžetas nebūna tuščias.  Gausu savivaldybėje stambių įmonių, bet nemažiau ir smulkesnių, kuriose dirba nuo kelių iki kelių dešimčių žmonių. Šį kartą pasižvalgysime po Gilučių seniūnijoje įsikūrusią nelietuvišku vardu pavadintą įmonę  „Cebeco Timber“.

Apie įmonę

Jaunas žemaitis Salvijus Stankus įmonės vairą perėmė dar nepasibaigus pasaulinei finansinei krizei. Per pastaruosius kelis mėnesius įdarbintas ne vienas naujas darbuotojas iš aplinkinių gyvenviečių, kai kurie iš jų pasinaudojant  darbo biržos programomis. Nauda abipusė: įmonė po truputį pradeda atsigauti, plėsti verslą, o kaime gyvenantys žmonės turi darbo.

Važiuojant nuo Gilučių Kalninių Mijaugonių kaimo link, buvusio kolūkio fermose iš kamino rūksta jaukus dūmelis. Medienos apdirbimo bendrovė,  gaminanti žievintus ir tekintus kuolus, prekiaujanti mediniais ruošiniais tvoroms ir obliuotomis lentomis terasoms,  teikianti medienos džiovinimo, obliavimo ir impregnavimo paslaugas, patalpas apšildo kūrendama pjuvenomis.

Medienos atliekų kurui lieka ir  nuosavų namų gyventojams – jie medieną perka žemesne kaina. Žiemą, kai užpustytų kelių per Gilučius nesuspėja nuvalyti kelininkai, gelbsti įmonė, savo technika pravalanti kelius. Juk krovininis transportas pagamintą produkciją išvežti turi bet kokiu oru. Direktorius sako, kad daugiau kaip 90 proc. produkcijos parduodama užsienio šalyse – Prancūzijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Anglijoje, Italijoje, Portugalijoje, bet intensyviai ieškoma ir vietinių pirkėjų. Gilučiuose pagaminta produkcija reikalinga ir lietuviškose sodybose, ūkiuose.

Pavasarį įmonė planuoja pradėti gaminti keletą naujų produktų ir pristatyti juos vietinei bei užsienio rinkai. Šiuo metu vyksta pasiruošimo parodai „Resta 2011“, vyksiančiai  LITEXPO parodų centre, darbai.

Apie meilę

UAB „Cebeco Timber“ nėra didelė įmonė, o apie jos produkciją vietiniams gal žinoma mažiau, nei kitų šalių gyvetojams. Įmonė veikia nuo 1993 metų, buvo ir sėkmingų ir sunkių laikotarpių, bet įmonė išliko. „Cebeco“ grupę Lietuvoje įkūrė Švedijos pilietis Carl Berneheim. 90-ųjų pradžioje sėkmingai pradėjęs verslą Lietuvoje netrukus įsimylėjo ir sėkmingai vedė lietuvaitę. Jo įkurtose  Lietuvos-Švedijos medienos apdirbimo įmonėse verslą vysto lietuviai.

Darbštūs lietuviai gamindami kokybišką medienos produkciją įgijo partnerių visame pasaulyje pasitikėjimą.  Bet įmonės vadovas S. Stankus nelabai džiaugiasi, kad verstis tenka tik eksportu, norėtųsi daugiau įsilieti ir į vietinę rinką. Vadovo manymu, Lietuvos vyriausybė, besipuikuodama investuotojų paieškos rezultatais, dažnai pamiršta jau veikiančias įmones, nesistengia gerinti joms verslo aplinkos ir Lietuvos įmonių konkurencingumo.

Lietuvos medienos pramonės įmonėms ypač sunku konkuruoti su kaimyninių šalių įmonėmis.  Pavyzdžiui, kaimynai latviai turi žymiai geresnes sąlygas medienos verslui plėtoti. Lietuviams su partneriais iš viso pasaulio, į susitikimus dažniausiai tenka keliauti per Rygos oro uostą, krovinius gabenti tenka taip pat dažniausiai per Rygos  uostą. Latvijoje mažiau problemų dėl žaliavos gavimo. Padėtį apsunkina tai, jog per ilgai svarstomas naujas įstatymo projektas padidinti medieną vežančių transporto priemonių  svorį. Kai vilkikai priversti važinėti pusiau pakrauti, tai stipriai atsiliepia žaliavos kainai. Ir tai tik dalis sunkumų, su kuriais susiduria medienos pramonė Lietuvoje. Susidaro įspūdis, kad investuotojai Lietuvos verslą myli labiau, nei sava valdžia.

Apie planus

Prieš keletą mėnesių įmonei pradėjęs vadovauti S. Stankus yra ne tik jaunas ambicingas vadovas, bet ir veiklus optimistas. Jis drąsiai kuria ateities planus, tiki įmonės sėkme ir skaičiuoja ne tik kiek ir kam parduos produkcijos, kiek ir už kiek atliks paslaugų, bet ir kiek aplinkinių žmonių dar suras įmonėje darbo. Ateinančiais metais, jeigu sėkmingai bus pradėti gaminti nauji produktai, planuojama priimti iki dešimties naujų darbuotojų. Labai aukštos kvalifikacijos įmonėje atliekamiems darbams nereikia, todėl žmonės čia pat ir apmokomi.

Įmonė glaudžiai bendradarbiauja tiek su aplinkinėmis medžio apdirbimo įmonėmis, tiek su individualiais klientais: teikia medienos džiovinimo paslaugas, obliuoja, impregnuoja  medieną. Vėl pradėjo intensyviai dirbti naujai pastatyta, bet per krizę be darbo stovėjusi medienos džiovykla, o keliu pro Gilučius Kalninių-Mijaugonių link vis dažniau suka krovininiai sunkvežimiai. Ateinančiais metais „Cebeco Timber“ Gilučių seniūnijoje kol kas planuoja savo veiklą padidinti 20-30 proc.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų