Vasaris – sveikatos ir sporto visiems mėnuo

Vasaris – sveikatos ir sporto visiems mėnuo
Mokyklos-darželio „Žiogelis“ pedagogai ir ugdytiniai šį mėnesį savo įstaigoje parengė ir vykdė projektą „Sveikatos traukinuku“. Nustatyta, kad sveika gyvensena apie 50 proc. lemia žmogaus sveikatos būklę, o jos pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje.

Vaikas, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje mažylis gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Tuomet į pagalbą ateina ikimokyklinė įstaiga ir mokykla. Vaikų įstaigoje sveikatos ugdymo procesas orientuotas į vertybes, kurios vaikui augant plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma. Gera sveikata savaime neateina. Tam reikia valios, pastangų, tėvų ir pedagogų rūpesčio bei kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo.
Prasidėjo projektas linksma žiemos švente, kurios metu atvykęs traukinukas paskelbė, kokiose „stotelėse“ jis stos, ir kas jose visą mėnesį vyks. Smagus šaltukas vertė judėti ir šėlti, nes judėjimas – vaiko prigimtinis poreikis. Reguliarus judėjimas užtikrina optimalų širdies ir kraujagyslių bei kaulų ir raumenų sistemų funkcinį pajėgumą, formuoja taisyklingą laikyseną, didėja jėga, greitumas, vikrumas, gerėja psichosomatinė savijauta, išvengiama nutukimo. Projekto metu vaikai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, atlikdami „linksmuosius pratimus“ ir išbandė juoko terapijos poveikį.
Kiekvieną savaitę grupėse ir klasėse vyko vis kitokia veikla: pirmąją savaitę susipažinome su arbatžolėmis ir vaistažolėmis iš močiutės daržo, ragavome jų arbatėles. Antrąją savaitę auginome ant palangės įvairias žoleles (pipirnę, lapinius ridikėlius, svogūnus) ir gaminome sveikus sumuštinius. Trečią savaitę ieškojome, kuo pakeisti pirktinius saldainius. Vaikai padarė išvadą, kad ne tik saldainiai, pagaminti iš įvairių džiovintų vaisių, yra labai skanūs, bet ir švieži, plonais gabalėliais gražiai supjaustyta morkytė arba sulaužytas kopūsto lapas yra saldūs. O kiek gardžių salotų galima pagaminti iš vaisių ir daržovių! Su jogurtu – jos saldžios, su aliejumi ir citrina – ne saldžios, bet vis tiek labai skanios, kai pats pasigamini. Pavaduotojai pasiūlius, buvo nutarta projektą užbaigti degustacijos popiete, o receptus surinkti ir išleisti „Gardžiausių receptų knygelę“, kurią padovanosime  savo rėmėjams – vaikų tėveliams. Jie visą mėnesį rūpinosi, kad mažieji kulinarai nepritrūktų produktų ir receptų.
Baigėsi projektas, bet darbas tęsiasi. Vaikui svarbu nuo mažens sudaryti sąlygas patenkinti poreikį judėti ir padėti išsiugdyti tinkamus mitybos įpročius. Šie įpročiai lemia jo sveikatos būklę. Sveikas vaikas – laimingi tėvai! Linkime visiems geros sveikatos.

Laima Komparskienė,
dir. pavaduotoja ugdymui,
Marija Kamantauskienė, socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų