Valstybės šventė Kietaviškėse

Liepos 3 d. Kietaviškėse, prie kultūros klubo vyko tradicinė dainų ir sporto šventė, skirta Valstybės dienai ir Elektrėnų miesto ir savivaldybės jubiliejams paminėti.

Dar tarybiniais metais Žuvininkystės ūkis iškilmingai švęsdavo Žvejų dieną, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę Kietaviškėse ji tik pakeitė pavadinimą ir tapo Valstybės dienai skirta švente.
Azartiškiausia ir įdomiausia dalis jaunimui – sporto rungtynės. Šiais metais individualias ir komandų sportines rungtis organizavo bendruomenės pirmininkas Z. Mažeika ir fizinio lavinimo mokytojas A. Pankovas. Daugiausia emocijų sukėlė virvės traukimo, rastų stūmimo rungtys. Sportinių rungčių dalyviai – paaugliai ir jaunuoliai – aktyviai dalyvavo svarsčių kilnojimo ir mėtymo, rankų lenkimo, baudų mėtymo, estafečių varžybose. Pirmų ir antrų vietų nugalėtojai buvo apdovanoti prizais. Visus kitus individualių sportinių rungčių dalyvius pranoko Tomas Bliujus: jis pripažintas stipriausiu. Ne vieną rungtį laimėjo Lukas Povilaitis ir Darius Šeštavickas. Gaila, kad sportinėse rungtyse šiais metais visai nedalyvavo merginos.
Vėliau prasidėjo iškilminga šventės dalis. Smuiku grojant lietuvišką melodiją, rankose laikydami ąžuolo lapų vainiką išsirikiavo tautiniais drabužiais pasipuošę jaunuoliai. Šventės vedėja J. Černiauskienė trumpai supažindino su Mindaugo karūnavimo dienos esme, paskaitė poetų eilių ir pakvietė visus būti aktyviais ir linksmais šventės dalyviais. Dalyvius pasveikino Elektrėnų administracijos direktorius H. Petrauskas ir seniūnė D. Cibulskienė.
Linksmas dainas traukė Kietaviškių kaimo kapela „Volungė“. Paskutinę dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“ dainavo kartu su šventės dalyviais. Iki sutemų kietaviškiečiai ir jų svečiai šoko, trypė. Jiems grojo ir dainavo Regina ir Jonas iš Elektrėnų. UAB „Giris“ darbuotojai vikriai aptarnavo norinčius atsigaivinti, suvalgyti šašlyko ar saldumynų. Buvo apdovanoti šventėje dalyvavę Mindaugai ir Mindaugėliai, aktyviausi šokėjai. Seniūnė padėkojo šventės rėmėjams: V. Kartenio įmonei „Elektrėnų mėsa“, bendruomenės pirmininkui Zigmui Mažeikai, visiems linksmintojams ir šventės rengėjams.
Liepos 6 d. vakare būrys kietaviškiečių prie Kietaviškių klubo giedojo tautišką giesmę, dainavo patriotines lietuviškas dainas.

Janina Černiauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų