Vairuokite blaivūs

Vairuokite blaivūs
Nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. birželio 30 d. Elektrėnų savivaldybėje sulaikyti 55 neblaivūs vairuotojai, iš jų dėl 27 pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. Šie statistiniai duomenys rodo, kad vairuotojai vis dar nevengia sėsti prie vairo būdami neblaivūs, tokie teisės pažeidimai vis dar lieka opia problema visoje Lietuvoje.

Transporto priemonių vairavimas esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių medžiagų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų laikomas vienu iš šiurkščiausių ir pavojingiausių teisės pažeidimų, keliančių grėsmę įstatymo saugomiems gėriams. Pripažįstama, kad transporto priemonės vairavimas esant neblaiviam ar apsvaigusiam  nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų sukelia realią grėsmę eismo saugumui bei eismo dalyviams. Ir jei išvengiama rimtesnių savo neatsakingo ir lengvabūdiško elgesio pasekmių – tai tik atsitiktinumo dėka. Todėl įstatymo leidėjas, numatydamas pakankamai griežtas sankcijas už minėtus pažeidimus, aukščiau iškelia visuomenės interesą užtikrinti nepriekaištingą teisės aktų laikymąsi ir visuomenės saugumą.  Įstatymų leidėjas, ypatingą dėmesį skirdamas neblaivių vairuotojų daromiems teisės pažeidimams, panaikino administracinę atsakomybę už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje nustatyta daugiau kaip 1,5 prom. alkoholio. Ši veika nuo šių metų sausio 1 d., įsigaliojus naujam LR Administracinių nusižengimų kodeksui, buvo kriminalizuota, t. y. už ją dabar numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Primename vairuotojams, kad LR Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyti atvejai, kai vairuotojui atimama teisė vairuoti už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, o LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 24 str. 7 d. nustatyta, jog  asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta du kartus už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama ne anksčiau kaip po 10 metų.
 
Vilniaus aps. VPK 
Elektrėnų  PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų