Už komentarus – administracinė, o kartais – ir baudžiamoji atsakomybė

Už komentarus – administracinė, o kartais – ir baudžiamoji atsakomybė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate (toliau – Elektrėnų PK) buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. (Šmeižimas) 1 d. dėl laisvai prieinamoje e-laikraščio interneto svetainėje paskelbtų įžeidžiančio turinio skaitytojo komentarų.

Tyrimas buvo pradėtas pagal minėtoje svetainėje paskelbto straipsnio autoriaus pareiškimą. Autorius kreipėsi į policiją nurodydamas, kad prie straipsnio yra skaitytojo komentaras, kuriuo jis buvo įžeistas. Skaitytojas save buvo įvardinęs tik slapyvardžiu.

Ikiteisminio tyrimo metu Elektrėnų PK Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai išsiaiškino komentarą paskelbusį Elektrėnų gyventoją, kuris, duodamas parodymus, paaiškino, kad nenorėjo įžeisti straipsnio autoriaus, tačiau norėjo išreikšti savo nuomonę rūpimais klausimais, tik gal parašė tą komentarą netaktiškai.

Norime priminti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 str. skelbia, jog žmogaus asmuo yra neliečiamas, žmogaus orumą gina įstatymas. Vadinasi, valstybė saugo asmens garbę ir orumą, ir žmogus turi teisę į jų gynimą. Išreikšta kritiška nuomonė, kuri dažnai paremta girdėtais gandais ir nepagrįstomis, tikrovės neatitinkančiomis informacijomis (melagingomis, prasimanytomis ir žeminančiomis), informacija, kurios turinys yra užgaulus ar nepadorus ir žeminantis asmenį, gali būti įvertinta, kaip neteisėtas veiksmas, kuris pagal turinį gali būti kvalifikuotas, kaip įžeidimas ar šmeižimas.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad teismai, pagal protingumo kriterijų, pripažįsta, kad smalsumas nėra pakankamas pagrindas paviešinti net ir viešojo asmens privatų gyvenimą, išskyrus tuos atvejus, kai siekiama informuoti visuomenę apie jai aktualius dalykus. Neturėtų būti prieš viešojo asmens valią atskleidžiami jo privataus gyvenimo faktai, nieko bendra neturintys su jo visuomenine ar tarnybine veikla.

Už komentarus, paskelbtus viešoje erdvėje, atsako jų autorius, kuris, įvertinus pasisakymų turinį, gali būti patrauktas administracinėn, civilinėn, o kartais ir baudžiamojon atsakomybėn.

Informuojame, kad Elektrėnų PK tai ne pirmas tyrimas dėl komentarų viešoje erdvėje. Policija pajėgi ir turi patirtes išaiškinant bei tiriant panašius atvejus, turi galimybę nustatyti kompiuterius, iš kurių viešai paskelbiama informacija.

Vilniaus aps. VPK

Elektrėnų PK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų