Už bilietus mokiniai susimokės patys

Už bilietus mokiniai susimokės patys

Virginja Jacinavičiūtė

Šiais metais trijose neformaliojo ugdymo įstaigose keisis pavežėjimo tvarka. Apie tai Švietimo ir paslaugų centras informavo visas įstaigas, tačiau ne visi tėvai apie tai yra girdėję. Skubame nuraminti tėvus, bijančius, kad išlaidų bilietams niekas nekompensuos. Neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai keliaus nemokamai. Skirtumas tik tas, kad už bilietus teks sumokėti patiems, juos surinkti ir perduoti mokyklų administracijai. Tokia sistema jau antrus metus naudojasi Elektrėnų profesinio mokymo centras. Bilietų rinkimas, skaičiavimas ir kompensavimas atrodo painiai tačiau leidžia daug sutaupyti.

Elektrėnų komunalinio ūkio transporto tarnybos vadovas Jonas Vainiūnas paaiškino, kad Elektrėnų meno mokyklos, Sporto mokyklos bei Elektrėnų kultūros centro ugdytiniai nuo šių metų bilietus perka patys. Pernai tokia sistema jau naudojosi Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai.
Elektrėnų švietimo paslaugų centro direktorė Vida Mikalajūnienė teigia, kad prie naujos pavežėjimo tvarkos pereita taupymo sumetimais. Anksčiau Elektrėnų komunalinis ūkis pavežėjimo kainą skaičiuodavo darbo dienų skaičių padauginęs iš mokinių, turinčių teisę važiuoti autobusu nemokamai skaičiaus, bei bilieto kainos. Švietimo ir paslaugų centras pastebėjo, kad anaiptol ne visi mokinai kasdien EKŪ autobusais keliauja į mokyklas, o kaina skaičiuojama už visą mėnesį.
Pavyzdžiui, Sporto mokykloje ar Kultūros centre dažnai varžybos vyksta ir savaitgaliais, todėl nelikdavo nieko kito, kaip sumuoti visas mėnesio dienas.
Pasak V. Mikalajūnienės taip skaičiuoti yra nei taupu, nei tikslu. Skaičiuojama, kad pakeitus apmokėjimo tvarką, šiose įstaigose pavežėjimui skirtų lėšų bus sutaupoma bent jau perpus.
Apie tai, kad tvarka pasikeitė, visos įstaigos buvo informuotos, bet, matyt, informacija nespėjo pakankamai pasklisti. Nuo šių mokslo metų trijų minėtų ugdymo įstaigų moksleiviai mokės už bilietus patys, surinktus bilietus perduos įstaigų administracijoms, pastarosios du kartus į mėnesį perduos ataskaitas Švietimo paslaugų centrui ir iš ten gautas kompensacijas už bilietus grąžins mokiniams. Taigi, pastarieji pinigus už keliones susigrąžins du kartus į mėnesį.
Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorės pavaduotoja Lina Ališauskienė atskleidė, kad pernai priprasti prie naujos tvarkos nebuvo lengva. Iš pradžių lengvą šoką patyrė ir mokiniai ir mokytojai. Darbuotojams atsirado daugiau darbo: grupių vadovai privalėjo surinkti bilietus, buhalteriai suvesti ataskaitas. Didžiausius sunkumus, pasak pavaduotojos, patiria socialiai remtini mokiniai, kurie neturi pinigų susimokėti už bilietus. Pakeitus tvarką, neišgalintys susimokėti pradėjo rečiau atvykti į mokyklą. Atsižvelgus į tai, pernai buvo prašyta kai kuriems mokiniams suteikti išimtis, tad penki mokiniai važinėjo pagal senąją tvarką.
Tikėtina, kad ne visiems mokiniams ir tėvams tiks naujoji tvarka, tačiau toks savivaldybės tarybos sprendimas – pakeisti pavežėjimo tvarką – jau priimtas ir kelio atgal nėra. Belieka tikėtis, kad sutaupytos lėšos bus panaudotos naudingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų